Гіпертонією страждає значна частина населення, але багато людей навіть не здогадуються про це, тому що у цього стану немає очевидних симптомів, пише Daily Express. Якщо не лікувати гіпертонію, це може привести до безлічі ускладнень. Але є один напій, який може істотно зменшити ризик розвитку гіпертонії, якщо вживати його регулярно.

Гіпертонія є однією з головних причин смертності по всьому світу. Згідно з доповіддю «Глобальний тягар хвороб» (Global Burden of Disease), який публікується журналом Lancet, гіпертонія є причиною 20% всіх смертей у світі.

Людям, які хочуть знизити показники свого кров’яного тиску, необхідно внести зміни в свій звичний спосіб життя. І безліч досліджень доводять, що є цілий ряд напоїв, які допомагають боротися з гіпертонією. Дійсно, регулярне вживання зеленого чаю дозволяє знизити ризик розвитку гіпертонії на 65%.

Високий кров’яний тиск призводить до розвитку безлічі ускладнень з боку серцево-судинної системи, таких як інфаркт та інсульт. Кров’яний тиск – це та сила, з якою кров тисне на стінки судин, поки серце прокачує її по всьому тілу. Коли тиск стає занадто високим, виникає ризик розриву стінки артерії або утворення тромбу. За деякими даними, близько 5 мільйонів жителів Сполученого Королівства страждають гіпертонією, але абсолютно про це не здогадуються.

Читайте також:  Ось чому не у всіх пацієнтів з ожирінням розвивається діабет 2 типу

Як повідомляє Національна служба охорони Здоров’я Великобританії, “найчастіше розвиток гіпертонії можна запобігти, харчуючись правильно, підтримуючи здорову вагу, регулярно займаючись спортом, не зловживаючи алкоголем і відмовившись від куріння”. Раніше вчені запустили кілька досліджень, щоб з’ясувати, які різновиди чаю можуть надавати позитивний вплив на показники кров’яного тиску, і два різновиди виявилися особливо корисними.

Результати деяких досліджень доводять, що регулярне вживання цих напоїв може істотно знизити показники кров’яного тиску у людей, які страждають гіпертонією, і зменшити ризик розвитку гіпертонії у тих, хто ще їй не страждає, на 65%.

Зелений чай і улун є відмінними джерелами поліфенолів — потужних антиоксидантів, які допомагають боротися з гіпертонією. Одне дослідження, що проводилося серед китайців, показало, що регулярне вживання цих різновидів чаю може істотно знизити ризик постановки діагнозу гіпертонія.

Читайте також:  Для серця і печінки: чим корисна редиска

Коментуючи результати цього дослідження, компанія WebMD зазначила: “у тих людей, які випивали принаймні по півчашки зеленого чаю або улуна середньої фортеці в день протягом року, ризик розвитку гіпертонії був на 46% нижче, ніж у тих, хто цього не робив. У тих людей, які випивали більше двох з половиною чашок зеленого чаю в день, ризик розвитку гіпертонії знижувався на 65%”.

Результати цього дослідження, опубліковані в журналі Archives of Internal medicine, були засновані на аналізі даних 1507 китайських чоловіків і жінок, що живуть в Тайвані.

Всіх учасників дослідження просили повідомляти про їхні звички, що стосувалися вживання чаю, що дозволило вченим розрахувати, скільки чаю вони в середньому випивали щодня. Вчені відзначили, що вживання навіть половини чашки чаю в день робить помітний позитивний вплив на показники кров’яного тиску.

Читайте також:  Вчені попередили про 2 зміни в організмі, які різко підвищують ризик деменції

Вчені відзначили: “ті, у кого немає звички пити зелений чай, піддаються більшому ризику розвитку гіпертонії, ніж ті, у кого ця звичка є, оскільки ми виявили поступове скорочення ризику розвитку гіпертонії у тих, хто щодня випиває більше зеленого чаю”.

У зеленого чаю є маса корисних властивостей, але більшість з них обумовлено тим, що в його листі містяться унікальні речовини під назвою катехіни. Ці антиоксиданти, які містяться і в зеленому, і в чорному чаї, здатні розслабляти м’язи, що вистилають кровоносні судини, що призводить до зниження кров’яного тиску.

Вчені вже давно вважають, що відкриття катехінів може в майбутньому привести до розробки більш ефективних препаратів для боротьби з гіпертонією.