Кава, багата на поліфеноли, розчинну клітковину і калій, має багато переваг для здоров’я, але якщо ви вип’єте занадто багато, вона може принести погані новини.

Чи є ви шанувальником пінистого капучіно або віддаєте перевагу міцному чорному напою, кава — один з найпопулярніших напоїв. Завдяки своїй здатності надавати енергію цей темний напій щодня вживають мільйони британців, пише Express.

Більш того, популярний напій навіть пов’язаний із різними перевагами для здоров’я, від довголіття до здоров’я серця. Попередив, що надто багато кави може призвести до різкого підвищення артеріального тиску.

Найскладніше, мабуть, головний інгредієнт, що входить у кожну чашку – кофеїн.

У більшості чашок кави міститься близько 100 міліграм кофеїну, порівняйте це з чашкою чаю, де його вміст становить близько 45 міліграм. Занадто багато кофеїну може викликати головний біль, безсоння, серцебиття та підвищення кров’яного тиску.

Не приймайте слова лікаря на слово – дослідження також підтверджує це твердження. Дослідницька група виявила, що популярний напій може призвести до різкого підвищення артеріального тиску. Дві-три чашки кави підвищували систолічний артеріальний тиск на 3–14 мм ртутного стовпа (мм рт. ст.), а діастолічний артеріальний тиск — на 4–13 мм рт. ст.

Вчені додали, що цей ефект може бути ще більш вираженим у людей, котрі регулярно не вживають напої з кофеїном. Тому лікар радить насолоджуватися кавою «в помірних кількостях», якщо ви хочете скористатися її стимулюючими властивостями та потенційною користю для здоров’я.

Близько чотирьох чашок кави на день для більшості дорослих і максимум двох чашок, якщо ви вагітні.

Користь кави

Антиоксидант

Було доведено, що кава містить більше антиоксидантів, ніж багато вітамінних добавок. Антиоксиданти, такі як поліфеноли та гідроксикоричні кислоти, які забезпечують важливі поживні речовини, що уповільнюють природну дегенерацію ДНК та запобігають незворотним захворюванням.

Хвороба Паркінсона

Інше недавнє дослідження дало обнадійливі результати для людей із ранньою стадією хвороби Паркінсона. У ході аналізу з’ясувалося, що у більшості учасників чоловічої статі, які п’ють каву, тремор спостерігався рідше, ніж у тих, хто не вживав кави.

Підвищує енергію

Як ми добре знаємо, і це причина, через яку багато хто з нас його вживає, кава є одним з кращих щоденних напоїв, що бадьорять. Він збільшує вироблення дофаміну в організмі та прискорює мозкову діяльність. Аналогічним чином, зв’язок між кавою та спортом може бути дуже корисним, оскільки знижує стомлюваність.