Регулярне вживання цих продуктів харчування активізує спеціальний ген, який змушує тіло накопичувати жирові запаси. Якщо це триває досить довгий час, обмін речовин перебудовується, і жир відкладається набагато інтенсивніше, вважають дослідники.
[ads1] 

Фахівці з декількох американських наукових лабораторій здійснили ряд експериментів за участю лабораторних мишей. Дослідники стежили за тим, як вживання тих чи інших продуктів харчування позначається на стані тварин. Вони встановили, що продукти з високим вмістом жиру і цукру можуть стимулювати так звані каппа-опіоїдні рецептори, які беруть участь у жировому обміні. Активність даних рецепторів протягом досить довгого часу призводить до розвитку огрядності, боротися з якою стає вкрай проблематично.
 
Миші були розділені вченими на дві групи, в одній з яких генетики позбавили гризунів каппа-опіоїдних рецепторів. Протягом чотирьох місяців тварин годували висококалорійною жирною і солодкою їжею, а також регулярно зважували. У підсумку медики переконалися, що миші з рецепторами сильно розтовстіли, тоді як генетично змінені тварини практично не змінилися.
 
Вчені вважають, що через особливості каппа-рецепторів, людям треба з обережністю ставитися до жирних і солодких страв. Саме їх дія змушує організм посилено накопичувати жирову масу – цей механізм склався в ході еволюції.

«У часи, коли їжі було мало, наш організм рятувався від голоду, відкладаючи про запас всю енергію, яку він міг отримати під час рясної трапези», – пояснюють його фахівці.

Але зараз цей механізм людині тільки шкодить, так як сприяє набору зайвої ваги і сильного ожиріння.

Читайте також:  Вживання певних фруктів знижує ризик раку кишечника

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?

ОЖИРІННЯ І ГОРМОНИ

ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ СПОСІБ ГЕНЕТИЧНО ПЕРЕМОГТИ ОЖИРІННЯ