ГоловнаНовини Здоров'яНазвано продукти, які включають «ген ожиріння»

Названо продукти, які включають «ген ожиріння»

Регулярне вживання цих продуктів харчування активізує спеціальний ген, який змушує тіло накопичувати жирові запаси. Якщо це триває досить довгий час, обмін речовин перебудовується, і жир відкладається набагато інтенсивніше, вважають дослідники.
[ads1] 

ген ожиріння

Фахівці з декількох американських наукових лабораторій здійснили ряд експериментів за участю лабораторних мишей. Дослідники стежили за тим, як вживання тих чи інших продуктів харчування позначається на стані тварин. Вони встановили, що продукти з високим вмістом жиру і цукру можуть стимулювати так звані каппа-опіоїдні рецептори, які беруть участь у жировому обміні. Активність даних рецепторів протягом досить довгого часу призводить до розвитку огрядності, боротися з якою стає вкрай проблематично.
 
Миші були розділені вченими на дві групи, в одній з яких генетики позбавили гризунів каппа-опіоїдних рецепторів. Протягом чотирьох місяців тварин годували висококалорійною жирною і солодкою їжею, а також регулярно зважували. У підсумку медики переконалися, що миші з рецепторами сильно розтовстіли, тоді як генетично змінені тварини практично не змінилися.
 
Вчені вважають, що через особливості каппа-рецепторів, людям треба з обережністю ставитися до жирних і солодких страв. Саме їх дія змушує організм посилено накопичувати жирову масу – цей механізм склався в ході еволюції.

«У часи, коли їжі було мало, наш організм рятувався від голоду, відкладаючи про запас всю енергію, яку він міг отримати під час рясної трапези», – пояснюють його фахівці.

Але зараз цей механізм людині тільки шкодить, так як сприяє набору зайвої ваги і сильного ожиріння.

Читайте також:  Чому в старості люди стають розумнішими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?

ОЖИРІННЯ І ГОРМОНИ

ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ СПОСІБ ГЕНЕТИЧНО ПЕРЕМОГТИ ОЖИРІННЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News