Якщо щось болить, значить, ти живеш. Ми настільки добре засвоїли значення цих слів, що навчилися ігнорувати багато небезпечних симптомів. Це може траплятися з вами кожен день, але ви і не подумували звернутися до лікаря.

Слабкість в руках і ногах

Слабкість в руках і ногах або оніміння обличчя можуть бути провісниками інсульту, особливо якщо ці симптоми проявляються з одного боку тіла. Те ж саме стосується запаморочення і проблеми з рівновагою.

Не чекайте наступних ознак інсульту у вигляді сильного головного болю, тривоги і проблем з мовою, краще відразу викликайте швидку.

Використання препаратів для відновлення нервових клітин (ноотропіл, пірацетам, церебролізин, енцефабол, актовегін таблетки або актовегін розчин для ін’єкцій, болюси хуато) і нормалізації кровотоку (кавінтон, вінпоцетин, нимотоп) протягом 4,5 годин з моменту першого симптому інсульту дозволяє значно знизити ризик важких ускладнень.

Також є ліки, які можна і потрібно використовувати до приїзду бригади швидкої допомоги. Це ноотропіл, пірацетам, гліцин або церебролізин. Особливо важливо запастися цими препаратами людям з атеросклерозом і гіпертензією, їм варто бути особливо чуйними до будь-яких змін свого стану.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!
Біль в грудях

Пережити ниючий біль в грудній клітці – не проблема, особливо для жінок, які навіть серцевий напад можуть не помітити. А адже біль у грудях, особливо якщо він супроводжується поколюванням, пітливістю і задишкою, може означати саме цей загрозливий стан.

Високий тиск та біль у грудині навіть при фізичній активності не є нормальним явищем. І якщо біль триває довше, ніж кілька секунд, а також повторюється час від часу, не зволікайте і зверніться до лікаря.

Біль у грудях

Набряк ніг

Набряк і біль в ногах можуть свідчити про тромбоз глибоких вен – стан, при якому у венах (частіше в ногах і області тазу) утворюються згустки крові. Вони можуть відірватися і переміщатися по судинах через серце, поки не потраплять в легені і не викличуть легеневу емболію.

Особливо часто набряклість і почервоніння з’являється після тривалого сидіння або перебування в ліжку. Якщо при цьому встати і потягнути пальці ніг вгору, то з’являються хворобливі відчуття. Але не варто покладатися тільки на це, тромбоз – серйозне захворювання, яке потребує професійного лікування.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Набряк ніг

Кров в сечі

Каламутна сеча, печіння або кров при сечовипусканні можуть позначати наявність каменів в нирках. Ці кристали мінералів і солей подорожують сечовиділенням і довгий час можуть не видавати себе ні єдиним симптомом. І тільки коли з’являється ріжучий біль в попереку, а кров у сечі стає помітнішою, люди звертаються до лікаря.

Діагностувати камені можна за допомогою рентгену або ультразвуку. Багато з них можуть виходити разом з сечею, що може виявитися дуже болючим процесом. А в деяких випадках потрібна операція.

Також кров у сечі без болю та інших симптомів може бути ознакою інших хвороб нирок і сечовивідних шляхів, аж до раку сечового міхура, а значить, краще перестрахуватися.

Камені в нирках

Задишка

Будь-які проблеми дихальної системи повинні отримати оцінку спеціаліста, будь це задишка, хропіння, хрипи або свист при диханні.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Існує безліч причин ускладненого дихання – від астми до хвороб легень і алергії. Також у цьому списку деякі серцево-судинні захворювання, аневризма грудної аорти, хвороби нервової системи та онкологія. А якщо задишка супроводжується мокрим кашлем і тим більше лихоманкою, швидше за все, це бронхіт або пневмонія. У будь-якому випадку, у вас є час звернутися до лікаря.

Задишка

Суїцидальні думки

Вам здається, що життя втратило сенс? Вас нічого не радує, і час від часу проскакують суїцидальні думки? Думки про те, що з близькими може трапитися щось погане, не дають спокою? А адже це ознаки загострення депресії, боротися з якою під силу тільки професійному психотерапевту.

Не бійтеся звернутися за допомогою. Багато людей не звертають уваги на тривогу в душі, поки та не заводить їх у глухий кут або, ще гірше, на дах висотки.

Депресія – це не вигадка, а хвороба, від якої є ліки. Так навіщо мучити і мучити себе, якщо рішення так близько?

Депресія