Більшість людей вважає за краще спати на боці. Однак це не найкращий варіант для відпочинку.

Як різні пози впливають на сон
На боці

Це найпопулярніший, але не найкращий варіант. Дослідження показують, що сон на правому боці викликає печію, так як в такому положенні нижній стравохідний сфінктер, що затримує кислоту в шлунку, розслабляється (сон на лівому боці таких наслідків не має). Крім того, любителі поспати в такій позі можуть страждати від болю в плечах і стегнах.

Шелбі Харріс (Shelby Harris), експерт зі сну і професор Медичного коледжу Альберта Ейнштейна, вважає, що за відсутності негативних симптомів міняти положення для сну не обов’язково. Тим же, хто відчуває біль, варто купити подушку з хорошою підтримкою, щоб знизити навантаження на плечі, а страждають від печії — перелягти на лівий бік. Крім того, під коліна потрібно підкласти подушку, щоб компенсувати навантаження на поперек.

На животі

Сон на животі вважається найшкідливішим. У такому положенні тіло піддається величезному тиску, через який ви можете відчувати оніміння і поколювання. Повертаючи туди-сюди голову, ви збільшуєте ймовірність виникнення болю в м’язах і суглобах.

Любителям поспати на животі Харріс радить лежати на тонкій подушці, щоб знизити навантаження на шию.

На спині

Сон на спині — найприродніший. У цьому положенні тіло відпочиває, ви не страждаєте від болю або печії. Тим, хто спить на спині, Харріс радить користуватися такою подушкою, щоб голова перебувала на одному рівні з тілом.

Однак навіть з ідеальною подушкою це положення небезпечно для хропунів. Сон на спині може провокувати виникнення апное і посилювати вже наявну хворобу. Якщо ви вже стикалися з цією проблемою, то сон на спині не для вас.

Як привчити себе спати на спині

Щоб зафіксувати своє тіло на спині, покладіть подушки з двох сторін від себе і одну під коліна. Якщо це не спрацює, Харріс пропонує засунути з потрібної сторони під піжаму тенісні м’ячики. Вони точно стримають ваш порив перевернутися.

Можливо, спочатку вам буде незручно спати в новому положенні, навіть якщо ви відчуєте, що стали прокидатися більш відпочившим. Але знущатися над собою не варто.

Незважаючи на те що краще положення для сну — на спині, спати потрібно так, як вам комфортно.

Якщо при всьому бажанні ви не можете перевчитися, не мучтеся. Спроби можуть призвести до збою циркадних ритмів, що не кращим чином відіб’ється на вашому здоров’ї, пам’яті, настрої і рівні енергії.

Джерело: You can (and should) train yourself to sleep on your back