Різні отруйні речовини можуть використовуватись для того, щоб нашкодити тварині чи рослині, а іноді навіть людині. Більш детальніше про них, та про різні сфери їх використання можна дізнатись навіть в історичних книгах, адже навіть в античні часи отрути уже активно застосовувались. Зараз ситуація звісно змінилась, і часто отруйні речовини вивчаються саме для того, щоб знайти в них користь для людини, і уникнути шкоди, яку вони можуть ненароком завдати.

Найвідоміші отрути, які можуть принести користь людині

Арсен або інша назва миш’як. Його використання в стоматології допомагає видаляти нерв. Стоматолог на оголену пульпу викладає крупинки пасти з миш’яковою кислотою, а через добу нерв помирає. Далі самі зубні канали готові до пломбування.

Алкалоїди

Їх можна отримати з рослин, які належать до класу наркотичних. Самими відомими з них являються морфін (був винайдений це в ХІХ столітті), він знаходиться в макових зернах. Також до таких речовин відносять кокаїн, ерготамін, пелетьєрин, атропін.

Самим сильним алкалоїдом вважають хінне дерево, з якого добувають речовину під назвою хінін. Цей алкалоїд допомагає знизити жар або зняти біль. Також хінін відомий в медицині, як засіб від малярії.

Самі алкалоїди відрізняються і негативними властивостями, адже вони здатні викликати залежність, або вони є дуже сильними отрутами, що можуть викликати смерть.

Щоб отримати алкалоїди в різні пори роки, рослини сушать, відправляють на переробку.

Багно

Це лікарська рослина, яка містить корисну ефірну олію. Її використовують при бронхітах, астмі, та в якості судиннорозширюючого засобу. Крім цього відвар з багна допомагає при ревматизмі, подагрі і цукровому діабеті.

Листя цієї рослини як і самі квіти містить ефірну олію, а також спирт ледол. Для того щоб отримати цю олію використовується спосіб перегонки.

Токсин Ботулізму

Така отрута потрапляючи в організм може викликати параліч і привести до смерті. А в невеликих кількостях використається при косоокості, або при сильному потовиділенні кривошиї. Також цей токсин допоміг у формуванні ліків дітям та дорослих, які мають ДЦП. А в косметології його застосовують для усунення зморшок.

Сама ця отрута може знаходиться в продуктах які не пройшли необхідну обробку, або при неправильному зберіганні їжі.

 Отрута тропічних жаб

Жаби з тропічних лісів часто досліджуються. І було з’ясовано, що їх отрута містить речовину під назвою пептиди. Вона здатна знизити кров’яний тиск, захистити від руйнування кісток, а також розріджувати кров.

Отрута скорпіонів

Як би дивно це не звучало, але така отрута використовується в якості заспокійливого та дієвого анестетика. До того ж вчені помітили, що вона може бути корисною і при лікуванні онкології, та хвороби Альцгеймера.

Бджолина отрута

Це прозора рідина, що може потрапити в шкіру людини через жало бджоли. Ця густа речовина виробляється ниткоподібними залозами бджіл, і накопичується в організмі близько 14 днів від її народження. Якщо аналізувати її запах, то вона нагадує мед, тільки більш рідкий, а на смак гіркий та пекучий. Вона зберігається в рідкому стані, а при виділенні твердіє.

Така речовина є стерильною, і навіть при змішуванні з водою вона не втрачає цієї властивості. Для лікування її зберігають у замороженому вигляді.

Як збирається бджолина отрута

Після того як бджола жалить людину вона намагається вирвати жало з шкіри, і це їй вдається лише відірвавши частину свого кишківника. Після чого вона помирає.

А щоб зберегти їй життя і при цьому отримати отруту, можна надавити на черевце і вона сама виділиться. Для збору великої кількості отрути використовуються спеціальні способи: невеликий струм, усипляння парами сірчистого ефіру.

Зміїна отрута

Зміїну отруту добувають механічним способом: електричний струм, який стимулює дію отруйних залоз.

отрута

Отрута змії може бути або прозорою або жовтого кольору з кислою або нейтральною реакцією. Щоб зберегти токсичність отрути застосовується ліофілізація, сушіння, з застосуванням окисників, світла, та інших способів консервації.

Отрути не завжди мають лише негативне забарвлення. Адже багато із них вивчаються і застосовуються в косметології та медицині. Але при цьому варто знати як її правильно використовувати і її властивості.

*На правах реклами