Здуття живота і гази – це неприємно, однак постійно плоский живіт – це ненормально. Вживана нами їжа і рідини займають місце в животі, тому він і стає на час більшим.
 

Злегка надутий живіт не обов’язково вказує на які-небудь проблеми, проте якщо здуття животу заважіє Вам влізти в джинси або призводить до інших проблем, спробуйте виключити або обмежити вживання наступних продуктів.
 
Продукти, що викликають здуття живота:
 
1. Капуста
 
Капуста містить рафінозу, яка залишається неперетравленою, поки бактерії травного тракту її НЕ розщеплять. В процесі розщеплення рафінози утворюється газ, який і призводить до здуття живота. Звичайно, виключати таку корисну капусту з раціону не варто, досить просто контролювати її порції.
 
2. Бобові
 
Бобові призводять до утворення газів – це відомо майже всім. Хоча такі продукти дуже багаті білками, до їх складу також входить цукор і волокна, які наш організм не може абсорбувати. Тому за них приймаються бактерії кишечника. Що ж робити? Спробуйте комбінувати бобові з легко засвоюваними цільними зернами, наприклад, з рисом.
 
3. Молочні продукти
 
Якщо у Вас виробляються гази після вживання декількох шматочків сиру або тарілки пластівців з молоком, можливо, Вашому організму не вистачає ферментів, що розщеплюють лактозу. Це також може стати причиною здуття живота.
 
4. Яблука
 
Яблуко – надзвичайно корисний фрукт, але, на жаль, він не допомагає при здутті живота. Фруктоза і сорбітол – основні складові яблук, які викликають утворення газів. Однак, як і від капусти, від яблук теж відмовлятися не потрібно. Просто вибирайте правильний час: якщо Ви в тугих джинсах, краще не їжте яблука, потерпіть до вечора, коли Ви зможете переодягнутися в більш зручний домашній одяг.
 
5. Дуже солона їжа
 
Надмірно солона їжа може призвести до затримки рідини в організмі – через це Ви будете почувати себе надутою повітряною кулькою. Втім, обмежити вживання солі можна і потрібно і з інших причин, крім здуття живота: сіль пов’язана з підвищеним кров’яним тиском і всіма витікаючими з нього негативними наслідками для здоров’я.
 
Також Синтія Сас сказала, що якщо вживати фрукти, овочі, горіхи і боби постійно, організм звикне до них, і такі неприємні наслідки, як здуття живота, не будуть Вас турбувати так часто, як при непостійному вживанні таких продуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ПРОСТИХ СПОСОБІВ ПОЗБУТИСЯ ВІД ЗДУТТЯ

ВИЯВИ ДИСБАКТЕРІОЗУ

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯКИМ НЕ ПОВИНЕН БУТИ СНІДАНОК