Застуда влітку – неприємність, яка може трапитися з кожним із нас. Прикро хворіти влітку, коли на вулиці спека, і хочеться проводити більше часу на природі. Застуда в цей час року має свої особливості, про які ви поки можете не знати.

Збудники застуди активні цілий рік

Існує близько 200 хвороботворних мікроорганізмів, які викликають ГРЗ. Але якщо одні віруси і бактерії активні в холодну пору року, то інші добре себе почувають саме в спеку. Тому якщо ви вважаєте, що хворіти влітку застудою – це нонсенс, то помиляєтеся.

Захворів влітку – сам винен

Кому з нас не хочеться в спеку освіжитися холодними напоями або морозивом? Якщо ви не можете встояти перед спокусою, то стаєте потенційною жертвою застуди влітку. Адже холодний напій і ласощі підривають місцевий імунітет. Варто поблизу виявитися хвороботворним мікробам, і ось результат: людина влітку захворіла застудою.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Хвороботворні мікроби можуть знаходитися прямо у вашому організмі, якщо ви страждаєте хронічними ЛОР-хворобами (наприклад, ринітом, тонзилітом). Інфекцію легко підхопити, купаючись в прісній водоймі, так як в спеку у воді добре розмножуються бактерії. Мікроби можуть потрапити в організм через рот, ніс або вуха.

Популярні причини застуди в літній час – перепади температури, спровоковані протягами і кондиціонерами. Різниця температур в приміщенні і на вулиці повинна бути не більше 5 градусів.

ЛОР-хвороби привертають літню застуду

Навіть людині без хронічних захворювань ЛОР-органів не варто захоплюватися холодними напоями та морозивом у спеку, щоб не випробовувати свій імунітет. А якщо у вас хронічні захворювання горла чи носа, краще не намагайтеся освіжитися таким чином – це стане причиною застуди. Щоб не хворіти влітку, їжте морозиво підталим, а напої пийте охолодженими в межах розумного.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?
Застуда влітку важче переноситься

Влітку хвороба протікає важче і довше, хоча симптоми застуди не залежать від сезону. По-перше, це викликано особливостями мікроорганізмів, що викликають застуду влітку. Крім того, неправильне лікування або його відсутність часто затягують хворобу. Якщо ви не знаєте, як лікувати застуду влітку правильно, краще зверніться до лікаря. Може знадобитися прийом антибіотиків (якщо приєдналася бактеріальна інфекція), і тільки лікар зможе призначити потрібні ліки.

Лікування застуди влітку має свої особливості

Як влітку лікувати застуду? Основні принципи такі ж, як і в інші сезони. Це тепле пиття, полоскання горла, інгаляції, прийом ліків для зменшення симптомів застуди.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Але якщо захворів застудою влітку, не можна кутатися в ковдру, інакше буде перегрів. Крім того, прогрівачі процедури (інгаляції, компреси) краще робити вранці або ввечері, коли не жарко. Ще однією прогріваючою процедурою влітку можуть стати сонячні ванни. Але приймати їх потрібно обережно, щоб не перегрітися на сонці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОСТІЙНІ ЗАСТУДИ: ПРИЧИНИ

УСКЛАДНЕННЯ ЗАСТУДИ

ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ