Постійні заклики фахівців в області здорового способу життя вживати якомога більше води не залишаються без уваги мільйонів людей. Однак ця випита вода перетворюється в піт, який виділяється через шкіру і перетворює життя багатьох в кошмар.

Експерти б’ють тривогу з приводу цілої епідемії підвищеної пітливості, від якої страждає все більша кількість людей. Це розлад, відомий в медицині, як гіпергідроз, досягло в останні роки небувалого розмаху. Як підкреслюють вчені, у багатьох випадках розвиток гіпергідрозу пов’язано з вживанням великої кількості води, яку люди випивають, дотримуючись порад фахівців щодо здорового способу життя.

З екранів телевізорів, сторінок газет і журналів, а також з інтернет-сайтів нам постійно вселяють думку про необхідність пити якомога більше води, щоб шкіра залишалася чистою, а мозок свіжим. Кажуть, що це також допомагає схуднути, оскільки вода маскує почуття голоду. Але деякі експерти вважають, що вживання занадто великої кількості рідини є необов’язковим і навіть може стати шкідливим.

“Це не тільки призведе до проблем з нирками, але і стане причиною розвитку ганебного для багатьох гіпергідрозу, – розповідає судинний хірург з The Whiteley Clinic в Лондоні професор Марк Уитли, який є одним з провідних фахівців у Британії з лікування підвищеної пітливості. – Деякі жертви гіпергідрозу настільки сильно страждають через свій розлад, що просять нас видалити їм потові залози. Найчастіше причиною розвитку надмірної пітливості виявляється вживання занадто великої кількості води. Саме тому, в першу чергу, я запитую пацієнтів про те, як багато води вони п’ють.

Сьогодні нам радять пити воду у великих кількостях, і люди вважають, що їм потрібно від 2 до 4 літрів на день. З медичної точки зору це неправильно. Якщо ви опинитеся у нас у відділенні інтенсивної терапії, то будете отримувати по півтора літра кожні 24 години. Якщо з’явиться доктор, який дасть вам можливість випити два літри, то у вас розвинеться серцева недостатність. Такого лікаря слід звільнити.

Приблизно півлітра води метаболізується з їжі кожен день, багато людей п’ють також каву і чай. Нічого додаткового нам не потрібно. Якщо ви п’єте більше, то вашим ниркам доводиться працювати сильніше, щоб вивести всю цю рідину. Саме тому ви так багато потієте. До речі, існує божевільна ідея про те, що якщо ви п’єте занадто багато води і виділяєте піт, то вам потрібно пити ще більше. Але я завжди раджу людям пити тільки тоді, коли вони відчувають спрагу. Сеча повинна бути жовтуватою і чистою “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ ПРО КОРИСТЬ ВОДИ СИЛЬНО ПЕРЕБІЛЬШЕНІ

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ?

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПИТТЯ ВОДИ