Найчастіше випадання волосся пов’язано з нестачею вітамінів або стресом. Однак в деяких випадках воно є ознакою більш глибокої проблеми. Таким чином, впоратися з недугою допоможе комплексний підхід, спрямований на оздоровлення не тільки шкіри голови, але і організму в цілому.

У дослідженні, опублікованому в European Journal of Medical Research, вчені проаналізували можливість місцевого застосування меду при лікуванні себорейного дерматиту і лупи. В експерименті взяли участь 30 осіб у віці від 15 до 60 років, які страждають від свербіння шкіри голови і випадання волосся.

Всіх їх попросили наносити натуральний розбавлений в теплій воді мед через день на уражені дерматитом ділянки. Мед залишали на шкірі протягом трьох годин, після чого змивали. Лікування тривало чотири тижні, повідомляє Express.

В результаті було виявлено, що на всіх пацієнтів такий підхід надав позитивний ефект. Сверблячка зменшилася, лущення зникло за перший тиждень, а ураження шкіри зажили протягом двох тижнів. Більш того, було встановлено, що мед активізував роботу волосяних фолікул, що позначилося на стані волосся в цілому: крім того, вони стали помітно менше випадати, був зафіксований ріст нового волосся.