Лікарі рекомендують проводити аденотомію якомога раніше. Це досить проста операція , а сучасні технології дозволили її зробити більш безпечною і ефективною.

Нерідко аденотомія ( хірургічне видалення аденоїдів ) є єдиним ефективним рішенням проблем з аденоїдами . І , незважаючи на те , що це одна з найпростіших операцій в отоларингологічній практиці , проте , до неї необхідно ставитися як до повноцінної хірургічної маніпуляції , до якої необхідно ретельно підготуватися.

У переважній більшості випадків видалення аденоїдів проводять у дитячому віці.

Показання до операції

Як і при всіх інших захворюваннях , оперативне втручання при аденоїдах показано тільки в тому випадку , коли всі інші методи лікування виявляються неефективними. Як правило , операція призначається , коли у пацієнта діагностується 3 або 4 ступінь аденоїдів , а також постійно прогресуючі аденоїдити .

Хірургічне втручання необхідне у випадках , коли захворювання дуже швидко прогресує , особливо якщо у пацієнта розвивається деформація лиця за аденоїдитним типом. У таких випадках операція повинна проводитися якомога швидше.

Операцію з видалення аденоїдів можна виконувати в будь-якому віці і навіть грудним дітям . Лікарі радять не відкладати цю процедуру на потім , і зробити все необхідне до того моменту , поки дитина піде в школу , оскільки захворювання може зробити негативний вплив на процес навчання і , в цілому , розумовий розвиток дитини.

Знеболювання при видаленні аденоїдів

Багато хто здивується , але ще не так давно процес видалення аденоїдів проводився без анестезії. Пояснюється це тим фактом, що аденоїдна тканина позбавлена ​​больових рецепторів. Наприклад, можна вколоти людині в мигдалину , і він при цьому не відчує ніякого болю.

Сьогодні погляди на цей рахунок помінялися , і аденотомія проводиться під наркозом , причому застосовують як місцевий наркоз , так і загальне знеболювання .

Якщо аденотомія проводиться дорослій людині , то можна застосовувати місцеве знеболення. Анестетик наноситься у вигляді розпилення або змазування тампоном. Такий метод знеболення дозволяє усунути можливі больові відчуття при операції , дозволяючи пацієнтові перебувати у свідомості .

Що ж стосується дітей , то в даному випадку часто виконується загальне знеболювання . Робиться це в першу чергу для того , щоб у дитини не виникало психологічної травми , пов’язаної з втратою крові (яку він може побачити при місцевому наркозі ) . Крім того , загальний наркоз дозволяє лікарю працювати в більш спокійних умовах.

Безумовно , такий поділ за призначенням загальної та місцевої анестезії є умовним , оскільки існує безліч різних обставин як у дорослих , так і у дітей , у зв’язку з якими лікар приймає рішення про метод застосовуваної анестезії.

Види аденотомії

Існує дві хірургічні методики з видалення аденоїдів. Це традиційна і ендоскопічна аденотомія .

При проведенні традиційної аденотомії видалення аденоїдів проводиться спеціальним інструментом. Істотним недоліком цього методу є той факт , що лікар не бачить зони оперативного втручання , у зв’язку з чим існує ймовірність того , аденоїди будуть видалені не повністю. А це може призвести до рецидиву захворювання.

Ендоскопічна аденотомія – це метод видалення аденоїдів , при якому використовуються сучасні ендоскопічні технології . Така операція проводиться під візуальним контролем , що дозволяє лікарю проводити процедуру максимально точно , не залишаючи частину аденоїдних тканини , і при цьому не зачіпаючи зайвих тканин. У розвинених країнах світу видалення аденоїдів майже завжди виконується ендоскопічним методом . У нашій країні цей хірургічний метод стає все більш популярним , однак застосовується і традиційний спосіб аденотомії .

Операція з видалення аденоїдів триває в середньому близько години , після чого пацієнт протягом одного дня перебуває в стаціонарі під наглядом лікарів.

Після операції у пацієнтів може підвищитися температура , однак її ні в якому разі не можна збивати аспірином і препаратами, що містять ацетилсаліцилову кислоту , оскільки такі препарати можуть викликати кровотечу .

Варто відзначити , що протягом 7-10 днів після операції можливе збереження закладеності носа і набряк слизової оболонки носоглотки. Для усунення цих симптомів лікарі прописують відповідні препарати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗАКЛАДЕНИЙ НІС