За свою історію людство придумало тисячі способів захисту від небажаної вагітності: від спринцювання трав’яними настоями до операції. Які з них ефективні, а які – не дуже? Рахуємо у відсотках.

1. Стерилізація – 99,5%

Цю операцію проводять і чоловікам, і жінкам: і в обох випадках ймовірність небажаної вагітності наближається до нуля. Чоловіча стерилізація набагато простіша і безпечніша. Але в Україні є обмеження: ви повинні бути старше 35 років і мати як мінімум двох дітей.

Якщо ви захочете стати батьком, можна зробити зворотну операцію. Але вона складна, небезпечна, не завжди можлива і не дає ніяких гарантій.

2. Внутрішньоматкові спіралі – 97-99,5%

Внутрішньоматкова спіраль

Один з найбільш зручних способів: всього один похід до гінеколога, і наступні 3-7 років можна не згадувати про контрацепцію. Гормональні спіралі викидають у кров невеликі дози гормонів, щоб придушити овуляцію. Негормональні – заважають заплідненій яйцеклітині прикріпитися до матки.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Головний мінус цього пристрою в тому, що, якщо вагітність все ж настане, вона буде позаматковою. А це пряма загроза для життя жінки.

3. Таблетки – 91-99%

Взагалі, це дуже надійний метод: при правильному прийомі його ефективність доходить до 99,7%. Статистику псують ті, хто забуває випити таблетку вчасно. Або не знають про те, що оральні контрацептиви можуть не подіяти через блювання, діарею або інших ліків.

4. Екстрена контрацепція – 95-98%

Таблетки

Але тільки якщо таблетку прийняти в першу добу після контакту. На другий день ефективність падає до 85%, на третій – до 58%.

І так, екстрена контрацепція – на те й екстрена, щоб намагатися до неї не доходити. Інакше будьте готові до нудоти, блювоти, болі, кровотечі та інших «приємних» побічних ефектів.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри
5. Презервативи – 88-95%

Це єдиний розумний метод у тому випадку, якщо вам невідомий ВІЛ-статус ваш і вашого партнера. Щоб досягти 95% захисту від вагітності, і від хвороб, потрібно:

  • переконатися, що презерватив не пошкоджено;
  • одягати його по інструкції;
  • використовувати ДО початку акту;
  • користуватися лубрикантами тільки на водній основі.
6. Календар – 75%

Календар

Найдавніший та один з найбільш ненадійних способів. Він працює тільки в тому випадку, якщо ваш цикл ідеальний і овуляція завжди приходить вчасно. Але таке буває рідко. Крім того, занадто багато факторів (від стресу до ліків) можуть цикл збити.

7. Перерваний статевий акт – 60%

І це самим позитивним оцінкам. Адже всі вже знають, що сперматозоїди виділяються не тільки при еякуляції, але і протягом статевого акту?

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
8. Сперміциди – 21%

Креми, гелі і свічки по ідеї повинні закривати вхід в матку і пригнічувати активність сперматозоїдів, але на практиці від них толку мало. Такі засоби надто часто дають осічку, а користуватися ними не дуже зручно: потрібно наносити за 20-30 хвилин до сексу і оновлювати перед кожним статевим актом.

9. Без контрацепції – 15%

85 жінок з 100 вагітніють без контрацепції протягом року. Не дуже-то хороші новини для пар, які не хочуть дітей, але сподіваються, що їх «пронесе». Можливо, варто підійти до питання більш серйозно і вибрати з нашого рейтингу щось більш надійне?