Кофеїн – це натуральне з’єднання, яке міститься в листі і плодах деяких рослин. Кофеїн міститься в каві, чаї, какао, колі і енергетичних напоях.

Його також можна знайти в шоколадних батончиках, енергетичних батончиках і деяких безрецептурних препаратах. Наприклад сироп від кашлю і таблетки для схуднення.

Як стимулятор, кофеїн діє на мозок і нервову систему. У невеликих дозах, ви можете відчувати себе свіжим і зосередженим. Але у великих дозах він може викликати занепокоєння і проблеми зі сном.

Як і багато інших ліків, можна виробити толерантність до кофеїну. Що означає, що для досягнення того ж ефекту необхідні підвищені дози. Це призводить до чогось дійсно несприятливого для здоров’я.

Але що станеться з у вашому тілі, коли припиніть вживати кофеїн.

1. Порвати із залежністю

У більшості людей кофеїн до деякої міри викликає залежність, але деякі можуть описати його як викликає сильну залежність.

Це змінює хімію нашого мозку, що призводить до необхідності більшої кількості речовини для досягнення бажаних результатів. Відмова від кофеїну або кави порушує цикл і звільняє нас від необхідності щоденного прийому ліків для нормальної роботи.

2. Знижується кров’яний тиск

Кофеїн може підвищити ваш кров’яний тиск на 5 мм ртутного стовпчика і навіть більше. Відмова від кофеїну або кави може знизити кров’яний тиск і змусити серце перестати працювати так старанно.

4. Поліпшується сон

Кофеїн може значно знизити кількість і якість сну. Вживання кави або енергетичних напоїв занадто пізно протягом дня може заважати сну.

Оскільки середня тривалість впливу кофеїну на організм становить 4-6 годин. До того ж люди, які не п’ють кофеїн після 12 години дня, повідомляють про кращу якість сну.

5. Кращий настрій

Кофеїн змінює настрій. Багато повідомляють, що у них поганий настрій до тих пір, поки вони не п’ють ранкову каву. А інші відчувають млявість, коли кофеїн починає зникати в другій половині дня. Залишення кофеїну може вирівняти зміни настрою.

6. Зниження тривоги

Багато людей повідомляють, що кофеїн підвищує рівень їх занепокоєння. Це пов’язано з тим, як кофеїн стимулює наднирники. Відмова від кави або кофеїну може змусити вас менше турбуватися, особливо якщо ви схильні до проблем з тривогою.

7. Менше головних болів

Кофеїн є важливим спусковим механізмом для головних болів. Будь-яка зміна у вашому нормальному щоденному споживанні кофеїну може призвести до головного болю від відміни кофеїну. Кофеїн також може бути причиною мігрені.

8. Менше відвідуєте туалет

Напої з кофеїном змушують нас мочитися частіше, а у деяких людей вони можуть навіть стати причиною нетримання. Кофеїн також стимулює гладкі м’язи товстої кишки, що змушує їх скорочуватися.

Це може бути проблемою під час подорожей або коли туалет недоступний. Відмова від кофеїну може зменшити необхідність часто користуватися ванною, особливо вранці.

9. Здорові зуби

Кава і чай забруднюють зуби. А кислі і солодкі енергетичні напої або безалкогольні напої руйнують емаль зубів і можуть привести до їх руйнування. Усунення цих напоїв призводить до більш білих і здорових зубів.

10. Втрата ваги при відмові від кофеїну

Якщо тільки ви не п’єте свою чорну каву. Напої з кофеїном часто додають порожні калорії до нашої дієти, яких ми дійсно не потребуємо. Багато експертів стверджують, що солодкі напої є важливим компонентом епідемії ожиріння.

Одне дослідження показало, що коли кофеїн міститься в солодкому напої, він змушує людей споживати більше того ж напою у порівнянні з напоєм без кофеїну.