Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія, виникає, коли кров’яний тиск викликає розширення стінок артерій.

Цей тиск може призвести до пошкодження кровоносних судин. Саме це часто призводить до серцевих захворювань. Наприклад, інсульт, інфаркт та інші небезпечні для життя проблеми.

Але, є і хороші новини у вигляді здорової їжі, яка може запобігти, знизити і навіть звернути назад проблеми з серцем, викликані високим кров’яним тиском.

Отже, ось 5 цих продуктів:

1. Вівсянка

Вівсянка здавна славиться корисними для серця властивостями. Це було перше твердження про здоров’я на основі харчових продуктів.

Корисні для серця властивості зумовлені здатністю вівсянки пов’язані з високим вмістом клітковини, низьким вмістом жиру і низьким вмістом натрію.

2. Банани

Банани містять чимало корисних для здоров’я вітамінів. Наприклад, вітаміни С і В-6. До того ж вони містять вуглеводи, білок, клітковину і магній. Але те, чим що банани найбільш відомі це – калій.

Калій допомагає знизити кров’яний тиск, врівноважуючи негативні наслідки солі. Сіль утримує воду, що може бути проблематично, якщо ваші нирки не можуть від неї позбутися. Чим більше рідини у вашому тілі, тим вищим буде ваш кров’яний тиск.

3. Картопля

Крім бананів є ще кілька варіантів, щоб отримати калій. І той, хто займає перше місце в списку, це картопля. В одній картоплі міститься приблизно 897 мг калію. Але, картопля-фрі є винятком через високий вміст солі.

4. Темний шоколад

У темному шоколаді дуже багато корисних для серця корисних речовин. Наприклад, в батончику 100 грам з 70-85% какао міститься клітковина, залізо, магній, мідь, марганець, а також багато калію, фосфору, цинку і селену.

Темний шоколад може поліпшити кровотік і знизити кров’яний тиск. До того ж дослідження показало, що вживання темного шоколаду пов’язано з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань.

Але, в шоколаді міститься чимала кількість калорій. Тому його не рекомендують людям із зайвою вагою.

5. Ягода

Ягоди, такі як чорниця, полуниця, малина, ожина, є хорошим джерелом поліфенолів, особливо антоціанів, мікроелементів і клітковини.

Протягом майже 40 років клітковина була пов’язана зі зниженням кров’яного тиску.

Отже, налийте собі трохи вівсяної муки, додайте трохи ягід, банани і вважайте, що ви приготували собі саму здорову їжу дня.