Закапування крапель в ніс допомагає позбутися від нежиті, який з’явився при застуді або грипі. Також використовують краплі в ніс при алергії, синуситах, отиті. Цей засіб від нежитю знайомий нам з дитинства. Але чи завжди правильно ми ним користуємося?

Коли не уникнути закапування крапель в ніс?

Якщо звичайні засоби, такі як промивання носа розчином солі, інгаляції, масаж носа, не полегшують дихання, необхідно використовувати краплі в ніс від нежиті. Не варто чекати, поки нежить пройде сам, інакше можуть розвинутися більш серйозні захворювання (отит, синусит, бронхіт та ін.).

Щоб швидко зняти набряк слизової і відновити вільне дихання, скористайтеся судинозвужувальними краплями в ніс. При атрофічних насморках, які супроводжуються сухістю кірки порожнини носа, рекомендується застосовувати краплі на олійній основі. При лікуванні нежиті у маленьких дітей часто застосовують комбіновані препарати.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Як правильно закопувати краплі в ніс від нежиті?

Закапування крапель в ніс проводиться тільки після попереднього очищення носа. Якщо є необхідність закапати ніс людині, яка лежить, у неї під головою не повинно бути подушки. Після закапування потрібно нахилити голову в ту сторону, в яку випускалися краплі.

Щоб поліпшити розподіл ліків в носовій порожнині, хворому після закапування потрібно притиснути пальцем крило носа до перегородки і зробити пару легких кругових рухів. У другу ніздрю закопувати засіб від нежитю бажано через 1-2 хвилини.

Категорично не можна закапувати ніс сплячій дитині. Це може викликати рефлекторний спазм гортані.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Закапування крапель в ніс викликає залежність

Застосування судинорозширювальних крапель в ніс допустимо не більше 5-10 днів. Більш тривале застосування загрожує звиканням і носовими кровотечами.

Такі наслідки пояснюються порушенням функції харчування слизових оболонок носа. В результаті слизова стоншується, судини легко пошкоджуються.

Чи можна закапати ніс не аптечними краплями?

Чим закапати ніс, якщо аптечних ліків немає під рукою? Або у випадку, коли ви побоюєтеся, що ці препарати можуть вам нашкодити? У цьому випадку можна скористатися народними засобами від нежиті: наприклад, цибулевий сік, масло обліпихи, сік алое.

Але ці засоби важливо правильно використовувати. Так, дозування обліпихової олії не повинно перевищувати більше 1 краплі в день. Сік алое і цибулі ні в якому разі не можна використовувати в чистому вигляді. Сік алое розводять навпіл з водою і фільтрують через кілька шарів марлі. Сік цибулі також потрібно розбавити наполовину з водою, а для дітей – у співвідношенні 1:10, і тільки потім використовувати для закапування у вигляді крапель в ніс.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАКЛАДЕНІСТЬ НОСА

ЯК ПРОМИВАТИ НІС?

ЛІКИ ВІД НЕЖИТЮ