Чим краще жінка розбирається в своєму тілі, тим простіше їй стежити за його здоров’ям і красою. Але таку пікантну тему, як виділення з піхви, не прийнято обговорювати в дружньому колі, та й не багато вирішуються відвідати гінеколога відразу ж, як запідозрять недобре.

Піхвові виділення – це фізіологічна норма. Сама їх наявність не говорить про неохайність або якийсь-небудь патологічний процес. Їх кількість, консистенція і навіть колір залежать від віку жінки, особливостей гормонального профілю, статевого життя та інших факторів.

Зазвичай вагінальні виділення з’являються у дівчаток в 10-12 років. Вони стають сигналом про початок дорослішання і гормональної перебудови. Зазвичай ці виділення рідкі або слизові, прозорі, білуваті або жовтуваті, майже без запаху. Вони зволожують стінки піхви і захищають його від інфекцій. Як тільки у дівчинки встановиться регулярний менструальний цикл, характер виділень буде змінюватися в залежності від його фази.

Крім кольору виділень, слід також звертати увагу на їх консистенцію, запах і кількість. Виділення можуть бути рідкими, желеподібними, сирнистими або пінистими.

Білі виділення з піхви

Білі виділення

Білі виділення (білі) однорідної консистенції, як правило, з’являються у жінки в першій фазі менструального циклу. У період овуляції їх кількість збільшується, а колір може набувати бежевого відтінку. Наприкінці циклу білі можуть набути кремову або кіселеподобную структуру.

Білі виділяються з піхви рясніше при статевому збудженні, після сексу або під час вагітності (особливо в першому триместрі). Слід пам’ятати, що в нормі вони не викликають у жінки свербежу, печіння або іншого дискомфорту. В іншому випадку мова може йти про вагінальний кандидоз (молочницю). Його відмінна риса – рясні творожисті жовтувато-білі виділення, які викликають сильний свербіж статевих органів.

Жовті виділення

Виділення жовтих відтінків – один з варіантів норми, але якщо їх колір занадто нехарактерний для вас, або ж вони супроводжуються болем внизу живота, свербінням і палінням піхви, це може стати сигналом активності патогенних мікробів.

Спровокувати жовтий колір вагінальних виділень можуть бактерії стафілокока, стрептокока, кишкової палички або протеї. Також причиною може стати зниження імунітету, прийом ліків, ГРВІ, алергічні реакції, носіння синтетичної нижньої білизни або недотримання правил інтимної гігієни. Деякі венеричні захворювання (хламідіоз, трихомоніаз) супроводжуються жовтими виділеннями, і можуть протікати безсимптомно.

Жовті виділення з піхви

Коричневі виділення

Коричневі виділення з піхви (якщо тільки вони не з’являються безпосередньо перед менструацією або після неї) найчастіше свідчать про патологічний процес, і є підставою для повного гінекологічного обстеження.

Якщо коричневі виділення з’явилися у жінки на початку циклу, це може говорити про травми шийки матки або піхви. Також виною може стати прийом гормональних контрацептивів (особливо часто дане явище спостерігається в період звикання або відміни препарату).

У середині циклу коричневі виділення можуть говорити як про овуляцію або зачаття, так і про патологічних процесах матки (міома, доброякісні або злоякісні пухлини та ін.). Наприкінці циклу коричневі виділення цілком можуть виявитися місячними, які почалися раніше терміну.
 

Червоні кров’яні виділення

Якщо кров’янисті виділення з піхви не є менструацією, або не з’явилися після дефлорації, це повинно стати приводом негайного звернення до лікаря. Нерідко вони виступають ознакою статевої інфекції або патологічних змін матки (ендометріозу, поліпозу і т.д.)

Тривожний сигнал – поява червоних виділень під час вагітності. Навіть якщо крім них жінка не відчуває якогось дискомфорту, виділення можуть вказувати на неправильне розташування або передчасне відшарування плаценти, що загрожує викиднем.

Коричневі виділення з піхви

Зелені виділення

Зеленуваті виділення з піхви з’являються з-за надмірного вмісту лейкоцитів, що говорить про запальний процес в шийці матки, маткових трубах або яєчниках. Якщо причиною патології стали бактерії, говорять про бактеріальному вагінозі і порушенні складу мікрофлори піхви. Це захворювання вимагає негайного лікування. Його можна розпізнати по характерному запаху виділень (тухлої риби) і липкій структурі.

Трихомоніаз також може стати причиною зелених виділень у жінок. У більшості випадків, він протікає безсимптомно, тому підтвердити діагноз можна тільки в лабораторних умовах.

Як бачите, поняття «нормальні виділення з піхви» – досить відносне, а значить, якщо у жінки з’явилися хоча б найменші сумніви у своєму здоров’ї, їй слід негайно записатися на гінекологічну консультацію. Колір, кількість і консистенція виділень самі по собі не можуть стати знаком якогось певного захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИДІЛЕННЯ З ПІХВИ: ЧИ ЗАВЖДИ ЦЕ ПОГАНО

ХАРЧУВАННЯ ПРИ МОЛОЧНИЦІ

ГОРМОНАЛЬНИЙ ЗБІЙ У ЖІНОК