У кого з нас немає комп’ютера? Напевно, лише деякі можуть дати негативну відповідь. Адже в наш час кожен третій житель змушений щодня використовувати його в роботі, у навчанні, або в особистих цілях. Однак глобальна комп’ютеризація відкрила не лише більше можливостей, але й стала причиною стурбованості багатьох користувачів. Синдром сухого ока – те, з чим стикається практично кожен. Як же зберегти здоров’я очей, працюючи за комп’ютером?

Перш, ніж відповісти на це питання, давайте розберемося, що ж таке синдром сухого ока? Якщо Ви відчуваєте свербіж, постійне печіння в очах, як при попаданні чужорідного тіла, тупий біль при розгляданні яскравих предметів, або затуманення зору, поряд із значним почервонінням очей – це вірна ознака розвитку синдрому сухого ока. Часто на ранній стадії виникає надлишкова сльозотеча. Таким чином, слізні залози намагаються усунути ці симптоми, проте безуспішно – через зміни хімічного складу сліз, дана рідина є функціонально неповноцінною і не може боротися з ознаками захворювання. Що ж допоможе запобігти розвитку синдрому сухого ока?

Читайте також:  Місячні контактні лінзи: чому вони заслуговують уваги

Синдром сухого ока
 
Напевно, перше, про що Ви подумали – якомога менше користуватися комп’ютером – частим подразником очей, – і будете праві. Але що, якщо Ваш рід занять має на увазі часте його використання? У такому випадку, Вам варто прислухатися до кількох рекомендацій, даними фахівцями:

  1. Подбайте про правильне розташування монітора – він повинен бути трохи нижче рівня очей;
  2. Відрегулюйте підсвітку – вона повинна бути не дуже яскравою, але й не тьмяною;
  3. Сидіть прямо – це впливає не тільки на правильну поставу, а й на циркуляцію крові в організмі, зокрема очей;
  4. У процесі роботи, намагайтеся частіше моргати, як мінімум 20 разів на хвилину, щоб очне яблуко було достатньо зволоженим;
  5. Щогодини робіть невелику перерву на гімнастику: прикрийте очі долонями і робіть кругові рухи очей в одну сторону, потім в іншу. Повторюйте вправу до 3-5 рази. Також ефективна зміна концентрації уваги – зосередьтеся на далекому предметі, потім різко переведіть погляд на ближню точку, не рухаючи при цьому головою;
  6. Недавні дослідження японських учених показали, що люди, які вживають достатню кількість кофеїну, менш схильні до синдрому сухості очей, тому чашка кави з ранку не тільки підбадьорить, але і підтримає здоров’я очей.
Читайте також:  Місячні контактні лінзи: чому вони заслуговують уваги

Гімнастика для очей

Це лише деякі профілактичні заходи при роботі за комп’ютером, які варто взяти собі на замітку. Однак при цьому Ви повинні пам’ятати, що причиною синдрому сухого ока може бути не тільки робота за комп’ютером, тому при появі перших ознак, часто потрібно всебічне обстеження, аж до консультації у стоматолога, отоларинголога, ревматолога і ендокринолога, щоб усунути корінь захворювання, а не його прояви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧЕРВОНІ ОЧІ: ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ

ОСНОВНІ МЕТОДИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОЧЕЙ

ПОРУШЕННЯ ЗОРУ: НА ЩО СЛІД ЗВЕРТАТИ УВАГУ