Вибираючи пляж, будьте уважні. Купайтеся тільки в спеціально обладнаних і доглянутих водоймах, і всіляко уникайте місць з густою рослинністю, особливо з очеретом. У таких водоймах можна заразитися лептоспірозом.

Не секрет, що в наших водоймах можна запросто підчепити інфекцію. Варто наковтатися води або просто полежати на піску (в якому мешкають грибки), як цілком вірогідний розвиток шлунково-кишкового розладу. Але якщо від більшості кишкових інфекцій можна відбутися “легким переляком”, то з таким страшним захворюванням, як лептоспіроз, все набагато складніше.

Обережно, лептоспіроз!

Лептоспіроз ще називають хворобою брудної води. На жаль, для нас не є екзотичною. Щорічно по всій Україні реєструються десятки і сотні випадків зараження лептоспірозом. Природно, пік захворюваності припадає на літо, коли люди купаються у водоймах.

Проблема наших водойм в тому, що їх не чистять належним чином. На берегах багатьох озер росте очерет, а люди часто не прибирають за собою недоїдки. Все це благодатний грунт для розмноження гризунів – мишей і щурів, які й розносять лептоспіроз.

Що цікаво, для гризунів лептоспіра є звичайним паразитом, з яким вони прекрасно співіснують. Виводяться лептоспіри з організму гризунів з сечею, потрапляючи в грунт і водойми.

Лептоспіроз

Як можна заразитися

Заразитися лептоспірозом людина може по-різному. Найлегше зараження відбувається через пошкодження цілісності шкірного покриву. Так, на риболовлі легко можна поранитися, і якщо незахищена ділянку шкіри контактує з зараженим предметом або водою, то інфекційний процес почнеться напевно. Лептоспіри також можуть проникати в організм через пошкоджену слизову оболонку очей. Існує ризик зараження лептоспірозом, якщо ви випадково наковталися брудної води у водоймі. У шлунковому соку лептоспіри гинуть, але якщо у вас знижена кислотність або Ви щільно поїли, то патогенні мікроорганізми можуть проскочити в кишечник, після чого почнеться інфекційний процес.

При перших симптомах – бігом до лікаря

Підступність лептоспірозу в тому, що починається він як звичайна застуда, і лише через кілька днів розвиваються важкі симптоми. Приблизно на 5-6 день хвороби може виникнути ниркова недостатність і масивні внутрішні крововиливи, від яких людина помирає. Але якщо почати лікування вчасно, то хвороба відступає. Лікується лептоспіроз банальною антибіотикотерапією, правда, її потрібно вчасно призначити, поки не розвинулися загрожуючі життю симптоми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІТНЯ СПЕКА – РОЗДОЛЛЯ ДЛЯ ІНФЕКЦІЙ

БІЛЬ ЯК СИМПТОМ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ЯК ПЕРЕДАЮТЬСЯ ІНФЕКЦІЇ