Втрата хоча б одного зуба – це привід для імплантації. В іншому випадку можливий розвиток несприятливих процесів у ротовій порожнині.

Якщо нема зуба

Багатьом здається , що брак одного-двох зубів , розташованих в задній частині щелепи , не є проблемою , яку потрібно вирішувати. На жаль , це не так. Насправді , відсутність хоча б одного зуба може привести до розвитку безлічі порушень в цілому зубному ряді . Як правило , зуби поступово починаються зміщуватися , збільшуються міжзубні щілини , в яких постійно затримується їжа. Так істотно зростає ймовірність розвитку карієсу і пов’язаних з ним патологічних станів зуба і ротової порожнини.

Ситуація погіршується , якщо в зубному ряду не вистачає кілька зубів. Це може призвести до зміни рис обличчя . Тому відсутність хоча б одного зуба є вже показанням до імплантації. Давайте розглянемо , як проходить цей процес.

Попереднє обстеження

Як і перед будь-яким іншим лікуванням , процесу імплантації зубів передує ретельна діагностика в стоматологічній клініці. Спочатку лікар збирає загальномедичний та стоматологічний анамнез. Необхідно проведення рентгенологічного обстеження , огляд тканин порожнини рота , проведення оцінки щільності кістки , гігієни ротової порожнини та ряду інших параметрів.

Читайте також:  Чи потрібно видаляти зуби мудрості без причин?
Етапи імплантації

Першим етапом імплантації зубів є хірургічна операція , метою якої є впровадження штучного зуба ( імплантату ) в кістку щелепи.

При виконанні хірургічної операції в кістки щелепи утворюється своєрідне ложе , куди вкручують імплантат. Цю роботу лікар виконує дуже акуратно , внаслідок чого процедура виявляється мінімально травматичною для пацієнта. Варто відзначити , що дана хірургічна маніпуляція набагато менш травматична , ніж видалення зубів мудрості. Після того , як імплантат буде встановлений в кістки , він повністю покривається слизовою оболонкою , що виключає його контакт з порожниною рота.

Період загоєння триває, як правило , протягом 3-6 місяців. У цей час відбувається поступове загоєння імплантату в щелепній кістці. Даний процес називається остеоінтеграцією .

Читайте також:  Как выбирать стоматологические автоклавы?

На другому етапі імплантації зубів виконується мікрооперація , при якій відбувається прикручування спеціальної голівки ( формувача ясен ) в імплантат. Через деякий час (зазвичай , кілька днів) формувач ясен видаляють , і замість нього ставиться титановий абатмент – частина конструкції , яка виконує роль опори для майбутньої коронки або протеза. Через 1-2 тижні після встановлення абатменту приступають до виготовлення зубного протеза.

Третій етап імплантації зубів називається ортопедичним . На цьому етапі виготовляється зубна коронка на підставі зліпків з зубного ряду ( зліпок знімається після установки абатменту ) . Коронка виготовляється відповідно з кольором зубів пацієнта.

Знеболювання при імплантації

Як правило , процес імплантації зубів проходить під місцевою анестезією , проте в деяких випадках також застосовується і загальне знеболювання .

При місцевому знеболюванні часто застосовуються такі препарати , як ультракаїн , лідокаїн і в дуже рідкісних випадках – новокаїн .

Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах

Для того щоб пацієнт навіть не відчув уколу анестетика , лікар може докласти тампон з знеболюючим засобом на ясна .

Ускладнення від анестезії бувають досить рідко. У деяких випадках можлива алергічна реакція , а також деякі реакції, пов’язані зі страхом перед уколами.

Особливості остеоінтеграції

Як вже згадувалося вище , остеоінтеграція – це процес зрощення імплантату з кістковою тканиною. Після того , як в щелепні кістки вкручується імплантат , знову утворені тканини кістки починають поступово проростати в тіло імплантату , формуючи міцний зв’язок .

Період загоєння триває як мінімум 3 місяці для нижньої щелепи і 6 місяців – для верхньої. Це пов’язано з тим , що щільність кістки нижньої щелепи набагато вища , ніж верхньої, тому в нижній щелепі процес остеоінтеграції проходить швидше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЛЮСИ І МІНУСИ ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ МЕТАЛОКЕРАМІКОЮ

ВИРАЗКИ ПРИ НОСІННІ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

СУЧАСНІ МЕТОДИ КОРЕКЦІЇ ЗУБІВ