Сон достатньої тривалості є ефективним засобом боротьби з непотрібними та шкідливими відкладеннями жиру, включаючи вісцеральне ожиріння на животі.

Хочете схуднути безкоштовно і без особливої ​​напруги? Як не дивно, такий спосіб стати стрункішим існує: потрібно достатньо спати. Згідно з новим дослідженням, для ефективного спалювання ліпідів, крім харчування та регулярної фізичної активності, важливий сон. Зокрема, сон достатньої тривалості сприяє втраті ваги у людей з ожирінням і навпаки – нестача сну асоціюється зі збільшенням надлишків жиру.

«Те, як ви спите, у тому числі якість та тривалість вашого сну, впливають на вашу вагу та механізми набору жиру. Нестача сну веде до збільшення ваги навіть у молодих та здорових людей», – констатують дослідники Клінкі Майо.

Провідний автор дослідження, дослідження професор серцево-судинної медицини Еліс Шіт Марріотт уточнила, що недостатній сон є тригером для відкладення вісцерального жиру. Даний тип жиру відкладається в зоні черевної порожнини і містить прозапальні компоненти, у зв’язку з чим впливає на схильність до серцевих захворювань, діабету, деменції, раку молочної залози і товстої кишки.

Медики нагадують, що кількість сну, якого потребує людина, відрізнятиметься протягом життя і в залежності від віку, рівня фізичної активності. У періоди стресу чи хвороби люди, як правило, відчувають підвищену потребу уві сні. На думку дослідників, тривалість нічного сну від 7 до 8 годин є оптимальною для підтримки здорової ваги або скорочення жирових відкладень.

“У дорослих людей віком до 40 років, які сплять п’ять або менше годин на добу, накопичується значно більше вісцерального жиру”, – попереджають вчені.

Властивість організму накопичувати жир через недосипання вони пов’язують із порушенням нічного вироблення гормонів греліну та лептину, відповідальних за почуття голоду та насичення. Недосипаючи, людина починає відчувати аномальний неконтрольований апетит, споживає більше їжі та калорій.

У свою чергу, відзначають науковці, сон може бути також ефективним «безкоштовним засобом» від жиру на животі – «збільшення сну з шести або менше годин до семи-восьми годин знижує накопичення вісцерального жиру приблизно на 26 відсотків».