Бути щасливим і здоровим довгий час – цього насправді не так важко досягти. Усього кілька дрібниць у повсякденному житті допоможуть вам надовго зберегти своє тіло у формі та силі. Прочитайте тут які звички продовжать ваше життя.

Більшість людей, ймовірно, мріють про довге, щасливе і, перш за все, здорове життя.

Щоб досягти цього, багато людей застосовують різні стратегії: більше фізичних вправ, відмова від алкоголю чи менше цукру? Насправді, згідно з дослідженням, може існувати свого роду чарівний засіб.

Лікар ідентифікує певні фактори життя, які можуть збільшити шанси дожити до старості без хронічних проблем зі здоров’ям.

Як ми можемо довго жити?

На відміну від попередніх досліджень, у цій роботі вперше вивчався ступінь, в якому поєднання різних факторів здоров’я забезпечує довге та здорове життя.

Враховувалися такі фактори, як фізична активність, куріння, вживання алкоголю, контроль маси тіла та дієта.

«Вчені хотіли з’ясувати, чи можуть здорове харчування та фізичні вправи продовжити життя не лише на тривалість життя. Вони також хотіли подивитися, чи вільний цей період життя від хронічних захворювань, таких як рак, серцево-судинні захворювання та діабет. Це дослідження доводить, що здоровий спосіб життя може значно продовжити роки життя без хвороб у людини», – каже лікар загальної практики Тетяна Захарова.

П’ять факторів продовження життя

В рамках дослідження вчені вивчили дані приблизно 73 000 жінок та майже 40 000 чоловіків. На початку дослідження всі суб’єкти не страждали на рак, серцево-судинні захворювання або діабет.

За учасниками дослідження спостерігали нові діагнози та випадки смерті від цих захворювань протягом 20 років. Враховувалися такі чинники, як вік, етнічне походження чи сімейні захворювання.

В результаті спостережень було отримано в цілому п’ять факторів, які були використані для розрахунку показника здорового способу життя:

  • Ніколи не курити
  • Не менше 30 хвилин фізичної активності на день
  • Помірне вживання алкоголю
  • Підтримка помірної ваги (здоровий ІМТ нижче 25)
  • Здорове та збалансоване харчування.

Здоров’я – основа довгого життя

Результати дослідження ясно показують, наскільки адаптація окремих факторів може вплинути на здоров’я у довгостроковій перспективі.

“До 50 років жінки, які не дотримувалися жодного з факторів здорового способу життя з низьким рівнем ризику, вже страждали від раку, хвороб серця або діабету протягом 26 років. У жінок, які дотримувалися чотирьох або навіть усіх п’яти пунктів, було в середньому на десять років менше, щоб упоратися із проблемами зі здоров’ям”.

Результати для чоловіків були такими ж ясними.

Піддослідні-чоловіки, які ні за якими параметрами не ведуть здоровий спосіб життя, також страждали на одне із захворювань протягом 26 років у віці 50 років. Якщо випробувані вели здоровий спосіб життя із чотирма чи п’ятьма здоровими звичками, тягар хвороб скоротився лише до 19 років.

Ти те, що ти їси

На думку вчених, правильне харчування є запорукою довгого та здорового життя. Особливо коли справа стосується здоров’я серця.

«Високий кров’яний тиск є основною причиною смертності у всьому світі. Невеликі зміни у способі життя, такі як найкраще харчування та фізичні вправи, можуть покращити діагностику».

Щоб підтримати свій організм у цьому відношенні, вам слід спеціально включати у свій раціон продукти, багаті на клітковину. Це означає: їжте багато цільнозернових продуктів, овочів та фруктів.

Бобові, такі як квасоля, сочевиця та горох, також підтримують здоров’я та знижують ризик серцевих захворювань, високого рівня холестерину та високого кров’яного тиску.

Однак слід уникати продуктів, багатих цукром, натрієм, насиченими жирними кислотами та простими вуглеводами. Особливо слід уникати таких інгредієнтів людям із високим рівнем холестерину.

Однаково шкідливі: куріння та зайва вага

Що зовсім не приносить користі здоров’ю: куріння та зайва вага.

Як показують результати, чоловіки, які викурюють понад 15 цигарок на день, і люди з ІМТ понад 30 мали найменші шанси прожити життя без хвороб.

«Для курців найголовніше, звісно, кинути палити. Людям з ожирінням важливо схуднути та підтримувати здорову масу тіла».

Лікар наголошує, наскільки важливо для постраждалих кинути палити. Чим довше курець обходиться без сигарети, тим більше позитивного на організм.