Лікарі назвали симптоми, які дозволяють визначити наявність кров’яного згустку, тобто тромбу.

Деякі з них утворюються в кровоносних судинах біля шкіри, і вони дуже помітні. Однак ті, які виникли в глибоких венах, практично неможливо виявити.

Якщо шкіра набула червонуватий або блакитний відтінок, виникла набряклість деяких частин ніг або рук, а також з’явився біль, схожий на судоми, – це може свідчити про появу тромбу. Шкіра в цьому місці зазвичай тепліше, ніж на інших ділянках тіла.

Лікарі рекомендують включити в свій раціон часник, насіння льону, кайенский перець і куркуму. Ці продукти мають антикоагуляційні властивості і здатні захистити від появи тромбів.

Читайте також:  Яким людям смертельно небезпечно їсти хліб із пліснявою

Причин утворення тромбів кілька. Одна з них — порушення кровотоку, а основна причина — застій крові, часто виникає через травму або сидячого способу життя.

Як повідомлялося раніше, існує кілька факторів ризику розвитку небезпечного для життя стану, при якому тромб, що відірвався швидко досягає легеневої артерії, що може привести до летального результату. Це постільний режим, варикозна хвороба, безконтрольний прийом гормональних контрацептивів, статична робота.

Перше, що необхідно зробити при підозрі на тромбоемболію, – викликати швидку допомогу. До прибуття бригади хворого потрібно укласти на тверду поверхню і забезпечити йому повний спокій.