Запалення, коли воно виникає без будь-яких тригерів, стає загрозою для вашого здоров’я. Хвороба Альцгеймера, артрити, рак, депресія, діабет, хвороби серця та інші стани пов’язані з хронічним запаленням. Уникайте запальних продуктів, таких як оброблене червоне м’ясо і рафіновані вуглеводи (наприклад, випічка і білий хліб), дотримуючись збалансованої дієти, що включає протизапальні продукти, які є хорошим способом запобігання хронічного запалення.

Photo via Pixabay

Чорниця

Ягоди чорниці є популярним суперфудом: вони повні корисних поліфенолів і протизапальних сполук. Чорниця також є відмінним джерелом харчових волокон.

Кісточкові фрукти

Фрукти з кісточкою в центрі м’якою, соковитої м’якоті, багаті антоціанінами, катехінами, хлорогеновою кислотою і кверцетином, які є фенольними групами, які працюють разом для боротьби із запаленням. Вишня, персики і сливи, можуть допомогти знизити ризик розвитку діабету і ожиріння. Робіть салати з кісточкових фруктів або просто їжте їх самостійно.

Базилік

Базилік-це трава, багата поліфенолами, сполуками, яке можуть допомогти запобігти раку і запалення. Базилік володіє ніжною, гострою солодкістю, яка добре поєднується з салатами або зеленими смузі. Крім того, ви можете використовувати базилік, щоб зробити пікантний соус песто.

Помідори

Помідори приносять кисло-солодкий смак, який ідеально підходить для освіжаючих салатів. Лікопен, основна протизапальна сполука в томатах, посилюється при приготуванні.

Перці чилі

Перець чилі буває різних сортів. Деякі солодкі і м’які, інші середньо гострі, а деякі можуть дати будь-якій страві неймовірний вогненний смак і поколювання в роті. Згідно з дослідженнями, капсаїцин в перці чилі відповідає за їх протизапальну дію.

Джерело: Mind Body Green