Нічна закладеність носа найчастіше виникає на тлі гострих або хронічних простудних захворювань. Закладеність носа без нежитю, як правило, з’являється при недостатній зволоженості повітря. Іноді утруднене дихання викликано викривленням перегородки носа.

Запалення слизової оболонки носа – неприємний симптом, що погіршує якість життя людини. Проте ще більшою неприємністю є нічна закладеність носа, яка не тільки порушує сон людини, але також може стати причиною підвищеної стомлюваності. Крім того, нічна закладеність носа може викликати порушення дихання, що може призвести до серйозних ускладнень. Тому не варто ставитися до цієї проблеми зневажливо. При перших же симптомах – звертайтеся до лікаря.

Причини нічної закладеності носа

Найпоширенішою причиною нічного закладеності носа є гострий і хронічний нежить, а також різні види синуситів.

Нічна закладеність носа без нежитю часто спостерігається спочатку опалювального сезону, коли повітря в житловому приміщенні недостатньо зволожене.

Закладеність носа у дитини нерідко пов’язана з перебуванням в носовій порожнині якого-небудь предмета, наприклад, кісточок, гороху, гудзики та інших.

Як позбутися від нічної закладеності носа?

Якщо закладеність носа викликана нежиттю, то допоможуть зігріваючі процедури. Наприклад, можна спробувати гарячі ножні ванни або накласти гірчичники на литкові м’язи. Це ефективний засіб від закладеності носа, який сприяє посиленню відтоку крові від верхньої частини тіла, що призводить до зниження набряклості слизової оболонки носа.

Досить популярні народні засоби від закладеності носа. Найефективнішим є промивання носа розчином морської солі або відваром ромашки, що володіє протизапальними властивостями.

Якщо закладеність носа не викликана нежиттю, то рекомендується звернутися до лікаря. Можливо, причина у викривленій перегородці носа, що вимагає хірургічної корекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАКЛАДЕНІСТЬ НОСА

ІНФЕКЦІЙНИЙ ЧИ АЛЕРГІЧНИЙ НЕЖИТЬ

НАБРЯК НОСА: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ