Головний біль , який супроводжує застуду та нежить , може вказувати на розвиток інших , більш небезпечних захворювань.

Головний біль – частий супутник застуди. У багатьох випадках до інфекційного захворювання приєднується нежить , який сам по собі також може супроводжуватися головними болями. Насправді , такий неприємний симптом як головний біль , може бути ознакою серйозних захворювань , які ховаються за банальною застудою і нежиттю .

Чому при застуді болить голова

Поява головних болів під час простудних захворювань пов’язано з кількома причинами. Перша – збільшення продукції внутрішньочерепної рідини , яка тисне на оболонки головного мозку (зокрема , через високу температуру ) . Друга – результат інтоксикації організму токсинами бактерій та інших мікроорганізмів. Третя – запалення придаткових пазух носа або отит ( голова болить на тлі нежиті ) .

Головний біль при застуді , як правило , супроводжується жаром , ознобом, ломота . Якщо у вас не застуда , а грип , то біль виражена сильніше , вона локалізується на лобі , скронях , над бровами , в області очей.

Якщо сильний головний біль супроводжується нудотою , блювотою , високою температурою тіла , то така біль може бути симптомом захворювання , більш небезпечного , ніж застуда або грип – менінгіту. У цьому випадку рекомендується терміново викликати «швидку».

Головний біль , який посилюється при нахилах , при кашлі , піднятті важкого може бути ознакою гаймориту , неврологічних порушень , тому також вимагає термінового звернення до лікаря.

Якщо застуда супроводжується нежиттю , і при цьому людину турбує головний біль , то так можуть проявлятися серйозні захворювання – синусити або отит.

Що викликає головний біль при нежиті

Найчастіше голова болить від нежиті. Цей симптом сигналізує , що в організм проник вірус , або вказує на розвиток синуситу або отиту. Розпізнати головний біль , який виник внаслідок запалення придаткових пазух носа , можна за такими ознаками:

  • він супроводжується носоглотковою глибокою нежиттю ;
  • як правило , такий головний біль починається після сильного переохолодження ;
  • біль розвивається дуже швидко і локалізується на якомусь певному місці лиця або голови;
  • найсильніше голова болить вранці , оскільки за ніч слиз не могла повністю стекти ;
  • біль посилюється при кашлі , чханні , різких рухах голови , при переході з теплого приміщення на холод , під дією алкоголю.

Залежно від того, в які пазухи носа проникла інфекція , виділяють кілька видів синуситу. У всіх випадках у людини закладений ніс , з носа з’являються слизові і гнійні виділення. Але кожен з видів синуситу відрізняється за характером головного болю:

  • при етмоїдиті (запаленні слизової оболонки осередків гратчастої кістки ) у людини підвищена температура тіла, головний біль сильний , майже відсутній нюх , болі в області перенісся , пекучий біль у внутрішньому куті ока .
  • при гаймориті ( ураженні гайморових пазух ) головний біль давить, звичайно охоплює лоб , вилиці, скроні . Часто спостерігаються набряки щік , при нахилах головний біль посилюється , нерідко поширюючись на верхню щелепу.
  • при фронтиті (запаленні лобових пазух) через нежить голова болить в області чола . Людину лихоманить , може спостерігатися набряк верхньої повіки. При натисканні на область очей ближче до перенісся біль відчувається дуже гостро.
  • для сфеноїдиту ( ураження клиноподібної пазухи ) характерний головний біль в потиличній частині . Цей біль « розколює » , віддає в очниці. Нерідко знижується гострота зору.

Запущений нежить може призвести до розвитку отиту. У цьому випадку головний біль посилюється і поширюється на привушну область , стає « стріляючим ».

Точну причину головного болю при нежиті визначить тільки лікар на підставі результатів діагностики , оскільки симптоматика різних захворювань може збігатися.

Як позбутися головного болю при застуді і нежиті

Щоб головний біль при застуді відступив якомога швидше , рекомендується дотримуватися постільного режиму або як мінімум скоротити фізичні навантаження. Не забувайте , що головний біль може посилитися і від такої діяльності як читання або перегляд телевізора.

Щоб зняти головний біль , використовують жарознижуючі засоби або комбіновані препарати від ГРВІ та грипу.

Існують також і народні методи для боротьби з цим симптомом. Одним з популярних народних засобів від головного болю при застуді і нежиті є ментолове масло. Ним мажуть лоб , віски , потилицю і область за вухами. Інший рецепт пропонує приготувати суміш з гірчиці і меду ( 1 чайна ложка порошку і 1 столова ложка меду). Суміш приймають по чайній ложці 2-3 рази на день через 2 години після їжі.

Якщо , незважаючи на прийом препаратів , головний біль посилюється , не відкладайте візит до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІНФЕКЦІЙНИЙ ЧИ АЛЕРГІЧНИЙ НЕЖИТЬ?