Відбілювання зубів – процедура, що дозволяє повернути білосніжну посмішку. У даний час стоматологи пропонують безліч способів ефективного відбілювання зубів. У цій статті ми вам розповімо, як можна відбілити зуби в домашніх умовах.

Відбілювання зубів: кому воно дійсно потрібно

Ось вже кілька десятиліть, як голлівудська посмішка стала своєрідним еталоном. Білосніжні зуби виглядають набагато красивіше жовтуватих, не кажучи вже про коричневі плями та інші пігментні утворення на емалі. Але чи дійсно сліпучий білий колір зубної емалі так же здоровий, як і красивий? Стоматологи дивляться на це скептично, оскільки у більшості людей деяка жовтизна зубів є природною, і відбілювати зуби немає сенсу. А ось сліпуча білосніжна посмішка – це часто результат відбілювання, яке не завжди корисне для зубної емалі.

Відразу відзначимо, що медичних показань до відбілювання зубів практично не існує. Єдина причина для такої процедури – поліпшити естетичний вигляд зубів. У той же час слід зазначити, що сучасна стоматологія все більше уваги приділяє саме естетичній стороні, враховуючи тенденції і вимоги сучасної людини. У зв’язку з цим процедура відбілювання зубів є однією з найбільш затребуваних в стоматології.

Показанням для процедури відбілювання зубів може виступати:

 • Зміна кольору емалі, що виникає з віком. Як відомо, з роками, емаль темніє. Крім того, на зубах утворюється вторинний дентин, який ще більше погіршує естетичний вигляд зубів. Ці процеси стають причиною утворення так званих старечих зубів. Відбілювання зубів помітно поліпшить естетичний вигляд зубів, тим самим поліпшить психологічний стан людини.
 • Зміна кольору зубів після хвороби або травми. Так, кальцифікація камери пульпи або розпад некротизованої пульпи призводить до зміни кольору зуба.
 • Надмірна пігментація зубної емалі. Іноді надмірне забарвлення зубної емалі носить вроджений характер.
 • Гіпоплазія емалі.
 • Плямистий або штриховий флюороз – виникає при високому рівні фтору в організмі.
 • Депульповані зуби, які з часом змінюють свій колір.
 • Зміна кольору зубів, що виникає з-за шкідливих звичок.

Відбілювання зубів: показання

Які протипоказання до відбілювання зубів

А тепер давайте визначимося, в яких випадках відбілювання зубів не рекомендується. Ось кілька обставин:

 • Збільшений розмір пульпової камери. У такому випадку при відбілюванні зубів у буде підвищена чутливість. Саме з цієї причини відбілювання зубів у дітей і підлітків протипоказано. Згідно з останніми даними медичних спостережень, процедуру відбілювання не рекомендується проводити дітям молодше 16 років.
 • Підвищена чутливість зубів. Процедура відбілювання підвищує чутливість у зубів, тому проводити її при високій чутливості зубної емалі не рекомендується.
 • Ураження і дефекти емалі.
 • Вагітність та годування груддю. І хоча достовірних фактів негативного впливу відбілювання при вагітності та годуванні груддю немає, лікарі все ж таки не рекомендують проводити цю процедуру вагітним і годуючим матерям.
 • Непереносимість компонентів, що застосовуються при відбілюванні зубів. Зокрема, це стосується перекису водню, а також алергії на інші хімічні компоненти відбілюючих засобів.
Читайте також:  Зачем устанавливают люминиры на зубы и обоснованно ли это?

Правила відбілювання зубів

Перед тим, як відбілювати зуби: що потрібно знати

Основне завдання при відбілюванні зубів – забезпечити собі білосніжну посмішку без шкоди для здоров’я. Перед тим, як проводити відбілювання зубів в домашніх умовах, рекомендується перевірити стан зубів, ясен, щоб бути впевненим в тому, що всі анатомічні структури в ротовій порожнині в хорошому стані. Тому в першу чергу слід відвідати стоматолога, який зможе адекватно оцінити стан зубів і ясен. Лікар обов’язково повинен перевірити і стан пломб. Вся справа в тому, що через деякий час між пломбою і зубною емаллю утворюються мікроскопічні щілини, через які в зуб проникають відбілюючі компоненти, які надають руйнівну дію на зубну тканину.

Варто розуміти, що після процедури відбілювання не рекомендується палити та вживати в їжу продукти, здатні пофарбувати зубну емаль. Ротову порожнину варто чистити м’якою зубною щіткою, і в подальшому рекомендується регулярно користуватися спеціальними відбілюючими пастами. Як правило, через кілька місяців домашнє відбілювання зубів повторюють.

Смужки для відбілювання зубів

Смужки для відбілювання зубів в домашніх умовах

Одним із способів домашнього відбілювання зубів є спеціальні відбілюючі смужки, які можна придбати в аптеці. Примітно, що існує кілька різновидів таких смужок, у тому числі і спеціальні смужки для чутливих зубів.

Як правило, такі смужки наносяться на 30 хвилин кожен день, і вже через місяць можна добитися освітлення зубів на 2-3 тони. Ефект тримається близько 2 місяців, і після цього зуби знову починають темніти. Зазвичай після використання відбілюючих смужок відчувається підвищена чутливість зубів, яка з часом проходить.

Існують відбілюючі смужки, ефект яких зберігається на 1-1,5 року, і на відміну від звичайних смужок, вони здатні освітлити зуби на 6 тонів. Як ви розумієте, такі відбілюючі смужки коштують значно дорожче попередніх.

Гелі для відбілювання зубів

Гелі для відбілювання в домашніх умовах

Більш ефективним способом відбілювання зубів в домашніх умовах є відбілюючі гелі. Такий гель наносять на поверхню зубів, він спочатку завмирає, а потім поступово розчиняється слиною.

Другий спосіб відбілювання зубів гелем – використання капи, яка запобігає потраплянню гелю на слизову оболонку ротової порожнини.

Відбілюючі гелі виготовлені на основі перекису водню, який відбілює зубну емаль. Однак, крім відбілюючого ефекту, у перекису водню є і побічні ефекти. Так, при використанні цього хімічного агента підвищується ризик руйнування емалі, опіку слизової оболонки ротової порожнини, а також підвищується чутливість до холодної і гарячої їжі. Враховуючи такий спектр побічних ефектів, розроблена альтернатива перекису водню – гелі на основі перекису карбаміду.

Читайте також:  Чи можна встановлювати цирконієві коронки на жувальні зуби

Відбілювання зубів за допомогою гелю відбувається швидше, ніж у випадку з смужками. Перший результат буде відчутний вже через 1,5-2 тижні. У той же час, порівняно з смужками, гелі більш агресивні, тому перед їх застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-стоматологом.

Олівець для відбілювання зубів

Олівець для відбілювання зубів

Існують спеціальні олівці для відбілювання зубів. Вони заповнені гелем для відбілювання, який дуже зручний у використанні.

Перевага використання олівця в тому, що в ньому концентрація активних відбілюючих речовин нижчий, ніж у стандартному відбілюючому гелі. Це означає, що олівець легко можна використовувати в боротьбі з плямами, які залишаються сигаретами і їжею на емалі зубів.

Перекис для відбілювання зубів

Перекис водню

Якщо ви не зважилися на відбілювання зубів в домашніх умовах за допомогою смужок, гелів або олівця, то можна скористатися і «бабусиними рецептами». Вони менш ефективні, але і менш агресивні. Одним з таких засобів є перекис водню, яким можна відбілити зуби.

Перекис водню входить до складу різних відбілюючих засобів, і тому він підійде для відбілювання в домашніх умовах.

За допомогою перекису водню відбілюють зуби наступним чином:

 • Спочатку треба добре почистити ротову порожнину.
 • Розведіть 20-30 крапель перекису водню 3% в 100 мл води і добре прополощіть ротову порожнину.
 • Після полоскання змочіть ватяний тампон в 3% перекису водню і протріть їм кожен зуб з обох сторін.
 • Прополощіть ротову порожнину водою, а після можете почистити зуби зубною пастою.

За допомогою даної процедури, яку можна провести в домашніх умовах, ефект досягається досить швидко. Настійно рекомендуємо НЕ прискорювати процес в надії отримання кращого ефекту. Одного разу в день буде цілком достатньо для досягнення оптимального результату. Якщо ви будете проводити цю процедуру занадто часто, то існує ризик отримання опіку слизової оболонки ротової порожнини.

Сода для відбілювання зубів

Домашнє відбілювання зубів содою

Сода – один з найбільш популярних засобів для відбілювання зубів. Механізм відбілювання содою полягає в механічному видаленні пігментного нальоту на зубній емалі. Покладіть трохи соди на складену марлю. Недоліком соди є той факт, що при сильному розтиранні можливе ушкодження слизової оболонки ротової порожнини та ясен.

Ви також можете додати соду в зубну пасту, якою користуєтеся. Таким чином, зубна паста стане абразивною, що дозволить ефективніше усувати тверді частинки, пігментні плями і наліт.

Пам’ятайте, що чистити зуби содою можна не частіше, ніж 1 раз в тиждень! Якщо ви будете робити це частіше, то ризикуєте пошкодити ясна і зубну емаль.

Відбілювання зубів лимоном

Лимон для відбілювання зубів

Ще кілька століть тому використовували лимон для відбілювання шкіри, однак його можна використати і для відбілювання зубів. Лимон добре усуває пігментні плями на зубах. Для цього достатньо лише протерти зуби часточкою лимона. Можна навіть використовувати шкірку лимона без м’якоті. Після процедури ротову порожнину треба ретельно прополоскати водою від залишків органічних кислот, які містяться в лимоні.

Читайте також:  Пластика ясен, як процедура хірургічної стоматології

Як і у випадку з содою, кілька крапель лимонного соку можна додати в зубну пасту, якою ви користуєтеся. Примітно, що лимонний сік допоможе не тільки позбутися від плям, але і впоратися з такою проблемою, як кровоточивість ясен.

Жування часточки лимона допоможе за короткий час усунути наліт у міжзубних проміжках.

Як і більшість способів відбілювання, лимон не варто використовувати занадто часто. Одного разу буде цілком достатньо. В іншому випадку частий контакт органічних кислот з емаллю буде сприяти вимиванню кальцію і підвищення чутливості зубної емалі.

Активоване вугілля для відбілювання зубів

Відбілювання зубів активованим вугіллям

Ще один механічний метод відбілювання зубів активованим вугіллям. Візьміть таблетку активованого вугілля і ретельно розімніть її. Отриманим порошком активованого вугілля потрібно розтирати зубну емаль. Для цього достатньо вологою зубною щіткою захоплювати порошок і розтирати по поверхні зубів. Як і з содою і лимоном, порошок з активованого вугілля можна додати в зубну пасту.

Використовувати активоване вугілля для відбілювання зубів варто не частіше 2-3 разів на місяць. Через місяць ви побачите перші результати – зуби стануть помітно світлішими. Щоб на власні очі переконатися в ефективності відбілюючих процедур, рекомендуємо робити фотографії зубів за умови однакового освітлення приміщення, де були зроблені знімки.

Масло чайного дерева для відбілювання зубів

Відбілювання зубів олією чайного дерева

Для початку слід ретельно почистити ротову порожнину і зуби. Потім капніть 2 краплі олії чайного дерева на зубну щітку (не більше!), і рівномірно розподіліть по поверхні зубів. Майте на увазі, що при проведенні даної процедури можливе відчуття оніміння язика і щік, однак через короткий час це відчуття пройде. Після закінчення процедури ротову порожнину треба ретельно прополоскати.

Переваги і недоліки відбілювання зубів

Які плюси і мінуси домашнього відбілювання і наскільки ефективні народні засоби для відбілювання зубів

Основна перевага домашнього відбілювання зубів – ціна. Природно, вартість домашньої процедури відбілювання набагато нижча кабінетної. Крім того, відбілювання в домашніх умовах більш щадне.

У той же час, поряд з перевагами, має і недоліки. Так, домашнє відбілювання вимагає від вас граничної дисциплінованості. Це особливо важко з капами, які потрібно регулярно надягати на протязі деякого часу і носити належну кількість часу.

Що стосується народних засобів для відбілювання зубів, то професіонали дивляться на це скептично. Стоматологи рекомендують проводити відбілювання зубів лише в крайніх випадках, а при необхідності – звертатися до кваліфікованого фахівця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОФЕСІЙНЕ ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ: ЯК НЕ ЗАПОДІЯТИ ШКОДИ

НАТУРАЛЬНІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ