Розташовувати до себе людей – важливий навик, який призводить до особистого і професійного успіху. Припустимо, ви не майстер комунікації, вам складно говорити з незнайомими людьми, а ситуація вимагає. Кілька простих уроків ефективного спілкування допоможуть навіть самим запеклим скромникам.

Посміхайтеся!

Усмішка – найприємніше, що можна отримати від незнайомця. Посміхніться при зустрічі і вітанні, дивлячись в очі. Це працює безвідмовно і знімає стрес, так що ви самі здивуєтеся, як легко буває налагодити контакт. Так, не кожен може спонтанно посміхнутися в потрібний момент. Відрепетируйте посмішку перед дзеркалом, перевірте на друзях. Ви прекрасно посміхаєтеся!

Обов’язково запам’ятайте ім’я співрозмовника

Кілька разів під час розмови зверніться до нього особисто. Це музика для вух будь-якої людини. Вас стануть слухати уважно, і Ви станете симпатичні для цієї людини. Тільки ось що важливо: не використовуйте різні варіанти імені, віддавайте перевагу повній формі. Навіть красиві на ваш погляд або загальновизнані форми імені можуть бути неприємні його носію. Вова, Катюша, Жора, Варенька … От не подобається – і все! Можете отримати протилежної ефект.

Будьте відкриті і чесні

Якщо немає зрозумілої нитки спілкування двох незнайомих людей, то воно швидко завершується. Хочете запропонувати послугу? Не заходьте здалеку, а коротко позначте головні вигоди для людини, запитайте її думку. Намагаєтеся познайомитися на відпочинку з дівчиною? Скажіть їй про це на початку розмови. Коли немає зрозумілих правил, у людини створюється відчуття, що нею безсоромно маніпулюють. Це відштовхує.

Правила спілкування

Будьте вдячним слухачем

Це дуже цікаво працює: людина говорить, ви слухаєте, і чим більше ви вислухали, тим більшою довірою переймається до вам той, хто говорить. Він розкрився перед вами, поділився чимось важливим, здійснив над собою якусь роботу. І, звичайно, тепер цінує цей контакт. Говоріть про себе рівно стільки, скільки потрібно для підтримки активного діалогу. Не будьте нав’язливі, але ведіть співрозмовника до мети.

Правильно формулюйте запитання

Ви не можете просто сидіти і мовчки слухати, тому що ніхто не буде багато говорити в таких обставинах. Коли відчуваєте, що пора повернути розмову в потрібне русло, задайте слушне запитання. Це повинно бути таке питання, на яке не можна відповісти однією фразою і закінчити розмову. Наприклад, «Ви тут відпочиваєте?» – «Так». «Як Ви зазвичай проводите тут час?» – Має на увазі розгорнуту відповідь, і розмова набуває форму.

Не питайте про особисте

Незнайомці, навіть дуже симпатичні, не розташовують до подібного спілкування. Будьте тактовні.
 

Використовуйте похвалу, коли це доречно

Зробіть ненав’язливий комплімент. Наприклад, можна підбадьорити співрозмовника в процесі його розповіді, здивуватися його успіхам, зацікавитися досягненнями. Це підвищує інтерес людини до спілкування, робить її більш цінною. Похвала й компліменти – спеції в спілкуванні, і застосовувати їх треба дозовано, в потрібний момент.

Правила комунікації

Спілкуйтеся із задоволенням, прагніть до того, щоб спілкування було не тільки корисним, але й приємним. Тоді ви швидко навчитеся всім тонкощам комунікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВЕСТИ СЕБЕ ІЗ ЗАРОЗУМІЛОЮ ЛЮДИНОЮ

САМООЦІНКА: ЗАВИЩЕНА АБО ЗАНИЖЕНА?

ДРУЖБА ЗМІЦНЮЄ ФІЗИЧНЕ ЗДОРОВ’Я