З’ясувалося, що городяни все частіше стають жертвами розладу, пов’язаного з порушенням сну і названого «сонним сп’янінням». Співробітники медшколи Стенфордського університету, які описали цю недугу стверджують, що в переважній більшості випадків сонне сп’яніння супроводжується хворобами психіки.
 

Красномовна ознака того, що людина страждає від сонного сп’яніння – її пробудження в стані повної дезорієнтації, при якому вона не осмислює, де знаходиться і що з нею відбувається. Перебуваючи в такій прострації, людина може здійснювати неадекватні вчинки. «Наприклад, замість того, щоб вимкнути будильник на телефоні, починає відповідати на дзвінок», – цитує дослідників видання The Times of India. При цьому, за словами фахівців, епізоди неадекватних реакцій можуть мати місце безпосередньо в момент пробудження, або відразу після того, як людина прокинулася, а іноді навіть в першій половині ночі або в ранкові години (коли людина, здавалося б, уже має остаточно прийти в себе і контролювати свої вчинки).
 
Сомнологічні розлади виникають, коли порушується архітектура сну, пояснюють автори дослідження. Для якісного сну дуже важливо, щоб одна фаза йшла за іншою. Якщо людину різко розбудити, вона може проявляти агресію або взагалі не пам’ятати, що з нею відбувалося. Така поведінка свідчить про те, що нормальний порядок сну порушений.
 
Вчені вказують на те, що сонне сп’яніння характерне для життя у великих містах – цьому сприяють хронічна нестача сну і божевільний ритм життя. Фахівцями було проведено опитування, в якому взяли участь більше 19 тис. чоловік (19136) 18 років і старше. З’ясувалося, що практично кожен сьомий (15%) за минулий рік стикався з сонним сп’янінням.

«У 84% випадків сонне сп’яніння йшло разом з іншим розладом сну, нічним апное, порушенням психіки або з прийомом психотропних препаратів», – констатували автори роботи.

Дослідники вважають, що ризик даного розладу підвищується як при дефіциті сну, так і при його надлишку. Приблизно 20% людей, що спали менше 6:00 за ніч, і 15% людей, що спали мінімум по 9 годин, страждали від сонного сп’яніння. Медики підкреслюють, що при сонному сп’янінні людина взагалі не віддає звіту, тому що відбувається.

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка кава нормалізує вагу і перешкоджає її набору

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НАЛАШТУВАТИ СЕБЕ НА РОБОТУ В ПОНЕДІЛОК?

ЧИ КОРИСНО СПАТИ ВДЕНЬ?

БЕЗСОННЯ: ФОРМИ ЗАХВОРЮВАННЯ