Значення щастя переоцінили. Спробуйте дозволити собі бути абсолютно нещасним. Це може зробити вас щасливішими, чим ви коли-небудь були. Здивовані? Зараз пояснимо.

Перегляд стрічок соціальних мереж з героями, які втілили мрії, портретами ідеальних сімей, нескінченними пляжами, келихами з коктейлями, ногами біля басейнів… Загальна ейфорія! Ви лежите на дивані з пачкою чіпсів і смартфоном засмучений.

А як вам той факт, що відчуття нескінченного щастя не тільки переоцінюється, але і є недосяжним.

Джин Кларк, психотерапевт в Click for Therapy, стверджує: постійне очікування щастя – шкідлива звичка. У приклад вона наводить мультфільм «Головоломка».

Настрій людини постійно змінюється. У всіх нас є злети і падіння, які супроводжуються широким спектром емоцій. В очікуванні нескінченного щастя, ми невірно тлумачимо інші емоції. В результаті, вважаємо себе поганими і нікому не цікавими, якщо сумуємо, сердимося або засмучуємося. Насправді, щоб пройти через труднощі, необхідно приймати всі можливі емоції.

Крім того, малоймовірно, що все навколо нас такі щасливі, як здається. Як показують дослідження, близько 60% людей повідомляють про те, що нещасливі у відносинах, а соціальні мережі та медіа підганяють розчарування і незадоволення.

нещасний чоловік

Смуга біла, смуга чорна, – пам’ятаєте?.. Кольори життя дійсно чергуються і не даремно. Ось чому відчувати смуток або дискомфорт корисно. Візьміть біг: кожна секунда болю перетворюється в більш здорове тіло і поліпшений психічний стан.

Смуток і зневіра схожі на біль, який відчуває людина, що намагається стояти на зламаній нозі. З допомогою смутку чи розгубленості наш мозок намагається сказати нам про втрачений баланс, емоційне страждання. Зрозуміло, що потрібен час для зцілення.

Вивихнувши ногу, ми звертаємося до фахівця. Якщо б ми робили так само, коли нам стає сумно, це допомогло б вилікуватися швидше.

  • Отже, перший крок – визнання проблеми
  • Другий – оцінка ситуації. Що мені потрібно зробити: попросити про допомогу, поговорити з другом, звернутися за професійною підтримкою?..

Коли печаль і безпорадність поглинає вас, звертайтеся до психотерапевта. Він допоможе вам оцінити психічне здоров’я. Не посилюйте проблему. Симптоми депресії ви дізнаєтеся відразу, але самі можете не впоратися.

не варто боятися нещастя

З іншого боку, якщо вас турбує ваша робота, але ви відчуваєте себе щасливим в інших аспектах життя, це може бути каталізатором для спроби розкрити те, що викликає ці почуття.

Ключем до задоволення і щастя є прийняття. Прийняття себе, прийняття того, що відбувається в нашому житті, прийняття оточуючих. Крім того, постійне бажання, щоб все було не так, як є зараз – це вірний спосіб зробити себе нещасним, оскільки ми зациклюємося на тому, якою прекрасною могла б бути життя в іншому місці, з іншими людьми і роботою, не помічаючи того прекрасного, що знаходиться під носом.

Розібратися допоможе самоаналіз. Коли ми відчуваємо себе нещасними, ми повинні задати собі питання «чому це відбувається» і оцінити свої емоції. Деякі люди записують почуття в спеціальний журнал, інші просто діляться ними з близькими. Як тільки ви дістанетеся до основних причин того, чому ви відчуваєте себе так, стане набагато легше вплинути на свій настрій.

Філіп Едкок, психолог і автор книги «Master Your Brain» рекомендує зіграти в гру «Чому? Чому? Чому?». В ній ви питаєте себе, чому ви відчуваєте себе нещасним, що до цього призвело… Необхідно продовжувати до тих пір, поки не дійдете до основної причини вашого нещастя.

Зрештою, нещастя може виявитися ключем до щастя.