Чому сауна після тренування негативно позначається на рості м’язів? Поради, як правильно завершувати силове тренування, і все про користь контрастного душу.

Особливості лазні

Не тільки тих, хто багато тренується, але і багато тренерів вважають, що сауна після тренування покращує кровотік в м’язах і активує процеси вимивання молочної кислоти, що, в остаточному підсумку, прискорює процеси відновлення м’язів.

Крім того, переважна більшість людей упевнені, що лазня здатна лікувати від безлічі хвороб, та взагалі надає чудодійний вплив на здоров’я. Насправді, позитивний ефект сауни або лазні суттєво переоцінений.

Позитивний вплив сауни

Дослідницький центр Kaiser Permanente довів, що знаходження в сауні або лазні при високих температурах викликає вироблення серотоніну і ендорфіну, що позначається на поліпшенні самопочуття і відчутті легкої ейфорії .

Це ж дослідження показало, що вироблення вищеназиванних гормонів знижує м’язову напругу, і може навіть притупляти біль. Іншими словами, сауна дійсно надає розслаблюючий ефект. Але чи впливає це на відновлення?

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Чи покращує лазня здоров’я?

Незважаючи на те, що сауна робить позитивний емоційний ефект, що характеризується, крім усього іншого, розслабленням, дослідження не відзначили зв’язку високих температур з поліпшенням загального стану здоров’я.

Що стосується відновлення м’язів, то вчені Гарвардської медичної школи з’ясували, що сауна зменшує кількість крові, що поставляється до внутрішніх органів і м’язів, оскільки високі температури, в першу чергу, ведуть до посилення кровотоку в шкірі.

Баня і виведення токсинів з організму

Ще один популярний міф полягає в тому, що посилене потовиділення в сауні допомагає організму позбавлятися від токсинів, швидше утилізувати молочну кислоту, що, мовляв, також впливає на прискорення відновних процесів у м’язах.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Але дослідження Університету Алабами в Бірмінгемі показали , що це посилене потовиділення викликає лише зневоднення, і жодним чином не пов’язане з виведенням токсинів або будь-якими іншими оздоровчими процесами.

Оздоровлення за допомогою лазні

Доктор Харлі Саймон, головний редактор медичного журналу Harvard Чоловіча Health Watch стверджує , що сауна або лазня здатні принести організму більше шкоди, ніж користі. Особливо це стосується літніх людей та вагітних жінок.

«При знаходженні в сауні при 80-100 ° С температура шкіри підвищується до 40 ° C, кров’яний тиск неконтрольовано зростає, а пульс частішає на 30%, – все це може призвести до загострення хронічних захворювань», – підводить підсумок доктор.

Сауна після тренування

Як відомо, після тренування відкривається вуглеводне вікно – період, в який організм потребує вуглеводах і білках для відновлення м’язів. Але дослідження показують , що високі температури негативно позначаються на синтезі білка.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

При знаходженні в температурі вище 30 ° C сповільнюються процеси синтезу глікогену, що знижує доступність поживних речовин для відновлення м’язової тканини. Іншими словами, сауна після тренування швидше шкодить зростанню м’язів.

Як правильно закінчувати тренування

Дослідження Університету Пікардії показують, що вмивання обличчя холодною водою відразу після силового тренування – один з кращих способів знизити кров’яний тиск, нормалізувати роботу організму і активувати процеси відновлення .

Такий, здавалося б, простий метод істотно підвищує доступність кисню для тканин і підбадьорює весь організм. Крім того, контрастний душ після тренування надасть ще більше позитивного впливу на процеси росту м’язів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМЕНШИТИ БІЛЬ М’ЯЗІВ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

ЯК ПРИСКОРИТИ ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ТРЕНУВАНЬ