Якщо ви напередодні трохи перебрали алкоголю , то сухість у роті вранці – ситуація зрозуміла . Але як бути , якщо пересушений рот день у день переслідує вас і , здається , без будь-якої видимої причини ? Можна випити води , але це допомагає мало. Зверніться до стоматолога . Не виключено , що у вас ксеростомія .

Синдром сухого рота

Ксеростомією називають захворювання , при якому через різноманітних причин ослаблена природна функція слиновиділення . У числі характерних ознак , крім сухості , може бути біль у роті при жуванні , запалення слизової оболонки.

Роль слини в організмі

У слини дуже складна хімічна будова. Ця субстанція включає в себе солі , воду , протеїни , ферменти і багато іншого. Кожен з компонентів здатний грати встановлену роль у захисті порожнини рота. Слина зобов’язана рот змащувати , надавати допомогу при ковтанні , при травленні їжі , при передачі смакових відчуттів. Слина переносить захисні антитіла і закриває дорогу інфекції.

Читайте також:  Чи потрібно видаляти зуби мудрості без причин?
Хто страждає від сухості в роті

Ксеростомію найчастіше можна зустріти у літніх людей , а також у пацієнтів , що приймають медикаменти , які здатні впливати на парасимпатичну нервову систему. На пониження функцій слинних залоз впливають системні патології в організмі (діабет , аутоімунні патології ) . Ксеростомічний синдром нерідко проявляється у хворих , які перебували під впливом променевої терапії області шиї і голови. Після подібних процедур хворі нерідко скаржаться не тільки на сухість у роті , а й на біль у зубах. При ксеростомії високий ризик інфікувати ротову порожнину , що небезпечно для всього організму.

Про що свідчить сухість у роті

Ксеростомія вранці і серед ночі може бути ознакою :

  • інтоксикації ( після прийому спиртного і наркотиків) ;
  • суттєвих проблем з диханням ( слизова рота порожнини висушується через хропіння або ротового дихання , під час нежиті або при зниженні тонусу м’якого піднебіння ) ;
  • наявності шкідливих звичок куріння чи жування тютюну ( при безпосередньому контакті ротової порожнини з димом проводиться менша кількість слини ) ;
  • зловживання солоною їжею (не варто вживати більше семи грамів солі в день);
  • наявності всіляких захворювань ( діареї , цукрового діабету , ботулізму , анемії , ревматоїдного артриту , гіпертонії , епідемічного паротиту , синдрому Шегрена , хвороби Паркінсона ) ;
  • ураження слинних залоз ;
  • солідного віку ( в літньому віці кількість слини , що виробляється залозами , знижується , людям похилого віку весь час хочеться пити ; до того ж з роками мозок інакше реагує на потребу людини в рідині);
  • зневоднення організму через фізичні навантаження , через тривале перебування в жаркому і сухому кліматі , це може свідчити про те , що організм позбувся вологи і її запаси варто поповнити .
Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах

Сухість у роті іноді настає після прийому деяких препаратів ( транквілізаторів , антидепресантів , протиалергічних знеболюючих препаратів , препаратів , орієнтованих на схуднення , а також протиастматичних і проносних ) . Якщо після прийому ліків ви відчуваєте антипатичні відчуття в роті , подивіться в інструкції інформацію про побічні ефекти . Якщо відчуття сухості в роті супроводжує нудота , запаморочення , висока температура або слабкість , шукайте причину в загальному стані організму.

Традиційні методи лікування ксеростомії

Перш ніж боротися з цим синдромом , спочатку з’ясуйте, що стало причиною його появи , а потім хапайтеся за лікування . Для боротьби з ксеростомією за традицією використовують полоскання для рота: настоянки і відвари трав , оливкову олія.

Читайте також:  Как выбирать стоматологические автоклавы?
Сучасні методи лікування

В даний час успішно застосовують штучний замінник слини , який чинить антимікробну і освіжаючу дію . Основне правило при ксеростомії – не зловживати солоним , гострим , кислим . Намагайтеся не їсти занадто холодну або дуже гарячу їжу , уникайте спиртного , дотримуйтесь гігієни порожнини рота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ В РОТІ

ГЛОСИТ АБО ЗАПАЛЕННЯ ЯЗИКА

ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ЗУБАХ І ЯСНАХ: ЯК ВРЯТУВАТИ ЗУБИ