Як відомо, літня погода не виключає ймовірності захворіти на застуду, а часом і більш серйозними захворюваннями як тонзиліт або отит. Одним з ускладнень, “приємним бонусом” захворювань горла є хрипкий голос. Голос може зникнути не тільки з причини хвороби, влітку приводом для цього може стати крижане, дуже холодне питво або галаслива вечірка, де раз у раз намагаєшся донести свою думку до співрозмовника, не замислюючись про наслідки.

У переважній кількості випадків охриплий голос може відновитися сам протягом наступних декількох діб. Однак якщо процес потрібно прискорити або після хвороби голос не поспішає знайти колишньої тембр, існують засоби і заходи для поліпшення стану пошкоджених зв’язок.

Перш ніж здійснювати вплив на ослаблені голосові зв’язки, потрібно встановити джерело проблеми. Це може бути перенапруження зв’язок, їх запалення або пошкодженість патогенною мікрофлорою. Інфекційне пошкодження зв’язок і як наслідок їх запалення повинні лікуватися за участю лікаря-отоларинголога, якщо ж хриплость виявляється поверхневим симптомом, в основі якого не лежить серйозне захворювання, ефективними виявляться такі заходи:

  • мовчання, відпочинок для зв’язок – мається на увазі абсолютне мовчання впродовж якомога довшого часу, а не розмова, наприклад, пошепки;
  • вплив теплом ззовні (закутати горло в теплий шарф) і зсередини (тепле пиття);
  • тепле (але не пекуче гаряче) питво передбачає наступні рецепти: трав’яний чай, молоко з додаванням вершкового масла, меду або морквяного соку (1 частина соку на три частини молока), коньяк (50 грам коньяку підігріти, розчинити в ньому 3 ч.л. меду і три краплі лимонного соку, випити на ніч);
  • полоскання горла трав’яними настоями (наприклад, ромашка і евкаліпт в рівних пропорціях), розчином трав’яних настоянок (наприклад, календули або евкаліпта) або картопляним, яблучним або буряковим соком;
  • інгаляції – дихати парою від відвареної в шкірці картоплі або від трав’яних відварів;
  • яєчні жовтки – їх для відновлення голосу використовують співаки і оратори, проте краще віддавати перевагу перепелиним яйцям (вони не є переносником сальмонели); з жовтків можна приготувати гоголь-моголь (з цукром і вершковим маслом), а можна і алкогольний лікувальний коктейль з додаванням все тих же 50 грам коньяку.

Заходи, спрямовані на лікування голосових зв’язок, можуть виявитися неефективними або не настільки ефективними, якщо протягом такого курсу споживати гостру їжу, палити, активно розмовляти або кричати.

Якщо голос не відновлюється протягом наступних трьох-чотирьох діб, потрібно переглянути стратегію лікування, але вже за сприяння професіонала. Самолікування – тривале і неправильне – може спровокувати хронізацію процесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ШВИДКО ВІДНОВИТИ ГОЛОС ЗАСОБАМИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ

ХРОНІЧНИЙ ТОНЗИЛІТ: СИМПТОМИ ТА ЛІКУВАННЯ