Іноді після народження дитини не так просто повернутися в форму. Як схуднути після пологів без шкоди для здоров’я?

Зазвичай під час вагітності жінка з нормальною вагою набирає 12-16 кг. Це фізіологічна норма, і кілограми йдуть природним чином під час пологів та у післяпологовий період. Але нерідко за 9 місяців майбутня мама стає важчою на 20 кг або навіть більше. Позбутися від них буває непросто. Як схуднути після пологів, якщо ви – годуюча мати, а «робочий графік мами» не залишає часу на спортзал?

Кращий метод схуднення – профілактика

Вагітність – не привід перестати піклуватися про свою фігуру. Тим більше, якщо ви боїтеся, що після пологів вам буде важко повернутися в форму. Перша причина набору зайвих кілограмів майбутніми мамами – звичайне переїдання. Багато вагітних помилково вважають, що їм можна їсти «за двох», ні в чому себе не обмежувати. Насправді, раціон повинен бути збалансованим. Для благополучного перебігу вагітності в першому триместрі добова калорійність повинна становити в середньому 2200 ккал, у другому – 2550 ккал, а в третьому – 3500 ккал.

Крім того, після настання вагітності рухова активність більшості жінок знижується. Це також сприяє набору зайвих кілограмів. До того ж, на тлі природної перебудови організму в цей час активно розвивається жировий прошарок на животі, стегнах.

Інші фактори, які можуть сприяти набору зайвої ваги в період вагітності – спадковість, затримка рідини в організмі, гестоз.

Чим би не був викликаний набір зайвих кілограмів після пологів, від них потрібно позбавитися протягом 6 місяців. Інакше вони загрожують розвитком постійного ожиріння і ендокринних порушень.

Коригуємо харчування

Умови для будь-якого схуднення – контроль калорійності харчування і фізичне навантаження. Схуднення після пологів – не виняток. Але на відміну від «звичайних» жінок, молоді мами, як правило, не мають можливості регулярно відвідувати спортзал. А під час годування грудьми будь-які дієти заборонені, інакше ви нашкодите здоров’ю своєї дитини. Але схуднути після пологів можна без строгих дієт і виснажливих фізичних вправ.

Якщо ви годуюча мама, то найкраща дієта для схуднення для вас – це збалансоване харчування. А ось надлишок калорійної їжі заборонений. Серйозно обмежте себе в хлібобулочних виробах і солодощах, їжте більше овочів і фруктів. Відмовтеся від жирної сметани. Їжте часто, але потроху (до 200 г за один прийом їжі). Пийте більше рідини – це прискорить обмін речовин і очищення організму від продуктів розпаду. Не їжте за 4 години до відходу до сну. Уникайте смажених страв. Краще готувати в пароварці, відварювати, запікати, тушкувати продукти.

Якщо ви вже перестали годувати маля грудьми, калорійність раціону можна знизити. Але навіть низькокалорійна дієта повинна включати в себе всі основні елементи живлення. Зазвичай для схуднення після пологів досить відмовитися від надлишку солодощів, жирної і смаженої їжі.

Незалежно від того, чи продовжується лактація, заборонено застосовувати будь-які лікарські препарати для схуднення без консультації з лікарем.

Фітнес для мам

Щоб схуднути після пологів, побільше рухайтеся. Фізкультура для годуючих мам – це ранкова гімнастика, піші прогулянки з коляскою в інтенсивному темпі.

Бажано гуляти з малюком два рази на день по 2 – 3 години. Можна побігати навколо коляски, поки малюк спить. Та й активні домашні справи (прибирання зі шваброю або пилососом) допоможуть спалити зайві кілограми.

Якщо ви носите дитину в кенгуру – то це теж своєрідна гімнастика для вас. Періодично змінюючи положення малюка (спереду або ззаду) ви забезпечуєте навантаження різним групам м’язів.

Коли переходити до активних тренувань

А ось зі справжніми спортивними тренуваннями в перший період після пологів потрібно бути дуже обережними. Справа в тому, що під час вагітності двоє прямих м’язів живота розтягуються і розходяться в протилежні сторони через збільшення матки. Після пологів спостерігається діастаз. Якщо ви ляжете на спину і трохи піднімете прямі ноги, то вздовж середньої лінії в центрі живота виявите валик, який виділяється над прямими м’язами. Це явище поступово зменшується саме по собі, і приблизно через 2 місяці розмір діастазу вже не перевищує 5 см. Так от, спеціальні фізичні вправи на тренування м’язів черевного преса можна робити тільки після того, коли розмір діастазу буде не більше 5 см. Якщо почати робити це раніше, то внутрішньочеревний тиск сприяє збереженню діастазу.

Якщо ви народили за допомогою кесаревого розтину, або пологи пройшли з ускладненнями, фізичні вправи можна починати тільки з дозволу вашого лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВАГІТНІСТЬ: ЯК ВІДНОВИТИ НЕДОЛІК КАЛЬЦІЮ

ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ НА 10 КГ?

ВІТАМІНИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ