Літо минуло, але осінь також чудово підходить для того, щоб зробити заготовки на зиму, якщо хтось не встиг улітку. Як максимально зберегти користь та вітамінний склад?

Дієтолог Катерина Ященко поділилася методами заготівель, які допоможуть не просто зробити запаси овочів, а й зберегти їх корисні властивості та якості.

«Класичні способи заготівлі овочів та фруктів шляхом маринування та довгого варіння призводять до втрати корисних властивостей. Особливо шкідливим є використання оцту», — зазначає експерт.

Хоча саме оцет багато господинь найчастіше використовують у своїх рецептах консервації.

Набагато корисніший метод з погляду збереження вітамінних властивостей — це заморозка. Цей метод підходить для зелені, часнику, щавлю.

Якщо не хочете заморожувати зелень, можна зробити нарізку з улюблених інгредієнтів та засолити її у банку. Зберігається така заготівля у холодильнику. Потім використовується для приготування різних страв.

Якщо ви любите солоні та мариновані овочі, спробуйте альтернативу – ферментація. Його різновидами є соління, мочення та квашення. З давніх-давен цей метод користувався популярністю в нашій країні, коли про консервацію ніхто ще й не чув.

Замість оцту намагайтеся використовувати натуральні, корисніші консерванти. Це може бути насіння гірчиці, хрін, імбир, часник, різні спеції, які не дадуть розмножуватися бактеріям.

Овочі та фрукти можна не лише заморожувати, а й сушити. Для цього використовують дегідрататори.

Але ягоди і фрукти для компоту все ж таки краще заморожувати. Вони зберігають більше корисних властивостей, а смак таких компотів буде більш насиченим.
Замість варення з величезною кількістю цукру можна заморожувати пюре з фруктів (відмінно для цього підходять яблука).