Головні поради щодо формування найбільш важливої ​​ознаки чоловічої сексуальності – бороди. Все про те, як відростити бороду і надати їй оптимальну форму.

Найважливіший крок

Зважившись відростити волосся на обличчі, важливо дозволити їм рости принаймні три-чотири тижні без будь-якого втручання. Не потрібно намагатися підстригати не сформовану бороду – щоб правильно підібрати стиль, важливо розуміти, з чим ви маєте справу.

Лише по закінченні чотирьох тижнів приступайте до формування бороди. Визначте, в якій частині обличчя волосся ростуть гущі, чи потрібно вам приховувати вилиці або необхідно візуально подовжити обличчя. Крім цього, важливо зрозуміти лінії росту бороди на шиї і щоках.
 

Яку бороду вибрати?

Володарям круглого лиця (приклад: Джек Блек) борода дозволить візуально подовжити форму черепа, надавши обличчю аристократичність. Підійде як цапина борідка, так борода до скроні і трапецивидна борода. Вуса виглядатимуть добре, але від бакенбардів краще відмовитися.

У випадку з довгастою формою черепа (Джейк Джиленхол) борода допоможе візуально розширити обличчя. Підійде округла борода-підкова або бакенбарди. При цьому категорично не рекомендуються тонкі борідки-еспаньйолки або різні варіанти цапиної борідки.

Голлівудська борода

Трикутниковому обличчю (Райан Гослінг) борода істотно додасть масивності в області підборіддя. Підійде борода у формі квадрата, підкови або округла. Овальному обличчі (Джуд Лоу) підійде будь-яка форма бороди, дозволяючи експериментувати з іміджем.

Крім усього іншого, невисоким чоловікам найкраще носити невелику, необ’ємну борідку, тоді як високим і великим підійде досить пишна борода. Блондинам широкі і густі форми найчастіше йдуть більше, ніж брюнетам з жорсткими волоссям.

Лінія росту волосся

Якщо нижня межа росту бороди встановлена надто високо і близько до щелепи, людина буде виглядати дещо напружено. Якщо ж борода піде нижче адамового яблука, з’єднуючись з волоссям на грудях, створиться враження зайво бурхливої ​​рослинності.

Ідеальний і найбільш безпечний варіант – дотримуватися лінії на шиї, розташованої на 2-2.5 см вище адамового яблука. Лінію щік при цьому можна залишити природною, або опустити нижче («голлівудська борода»), якщо волосся на щоках росте не надто рясно.

Як прискорити ріст волосся?

Густота і швидкість росту волосся бороди в чомусь залежать від генів і рівня гормонів в організмі. При цьому думка, що від частого гоління волосся росте швидше – помилкова. Незважаючи на те, що є місцеве прискорення росту, за ним слідує уповільнення.

При цьому силові тренування виразно прискорюють ріст волосся на тілі й обличчі за рахунок більш активної секреції організмом тестостерону та гормону росту. Крім іншого, існують думки, що регулярний секс і навіть передчуття сексу змушують волосся рости швидше.

Що робити, якщо борода закручується?

Перше, з чого варто почати – це почекати кілька тижнів, поки борода виросте настільки довгою, щоб волосся змогло випрямитися під власною вагою. Крім цього, в більшості випадків напрямок росту волосся коригується простим розчісуванням.

Якщо борода досить довга, але волосся все ще неакуратно закручується і росте в різні боки, то допоможе щотижневе використання кондиціонера для волосся. Купувати спеціальний продукт для бороди не потрібно, підійде і звичайний кондиціонер.

Як доглядати за бородою

Вмиваючись, досить обполіскувати бороду і вуса водою. Раз в тиждень волосся на обличчі потрібно мити за допомогою шампуню, використовуючи потім, якщо необхідно, кондиціонер. Важливо кожен день розчісувати волосся в правильному напрямку для формування напрямку росту.

Якщо ви хочете зробити бороду більш об’ємною, помивши, розчешіть її проти напрямку росту волосся. Коли волосся підсохнуть, розчешіть їх у правильному напрямку і пригладьте руками. Для розчісування найкраще підійде гребінь з рідкими широкими зубами.

***

Найголовніше в процесі відрощування бороди – не заважати її росту перші чотири тижні. Лише після цього часу ви, звикнувши бачити своє нове обличчя в дзеркалі, зможете адекватно підібрати підходящий для вас тип бороди або вусів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАСОБИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ: ПОРАДИ ЧОЛОВІКАМ

ЯК ПРАВИЛЬНО ГОЛИТИСЯ? ГОЛІННЯ В РІЗНИХ ЧАСТИНАХ ТІЛА

ОБЛИСІННЯ І СПОРТ