Що робити, якщо у вас загноїлась рана, а звернутися до лікаря немає ніякої можливості? А адже такі випадки далеко не рідкість. Неприємність може відбутися в туристичному поході, в подорожі, при роботі в полі або на віддаленій дачній ділянці. До гнійної рані може призвести опік або підшкірне запалення фурункула. Не виключено також нагноєння рубців після операції, що виникло в той момент, коли добиратися до найближчої лікарні далеченько.

Нагноєння ран може привести до підвищення температури, лихоманки і розвитку абсцесів. А абсцеси в свою чергу можуть закінчитися відмиранням тканин, гангреною і навіть ампутацією. Щоб нічого такого з вами не сталося, ми розповімо про п’ять дієвих способах уникнути нагноєнь, навіть якщо під рукою немає ніяких медикаментів.

Читайте також:  Астма під контролем: кроки до полегшення життя з алергічною астмою
Перші дії при нагноєнні

Перш за все, рану, яка загноїлася слід промити чистою водою. Добре якщо у вас під рукою виявиться один з найпопулярніших антисептиків: зеленка, йод, чи розчин перекису водню. Ці засоби відмінно підходять для обробки країв рани. Після обробки одним з вищеназваних засобів рану потрібно закрити стерильним марлевим тампоном (до речі, для цієї мети відмінно підійдуть звичайні засоби жіночої інтимної гігієни) і обмотати бинтом.

Лікування рани якщо аптечки під рукою не виявилося

Господарське мило володіє відмінними дезинфікуючими властивостями. Їм можна промити рану в тому випадку, коли немає інших антисептиків. Замість бинта можна використовувати будь-яку чисту матерію, прокип’ячену або змочену в концентрованому розчині солі.

Загноїлась рана: 5 способів обійтися без лікаря

Чи витягувати гній з рани?

Займатися витяганням нагноєнь повинен доктор. Тільки кваліфікований лікар зможе витягти гній, видалити відмерлі тканини і адекватно очистити рану. Тому до тих пір, поки немає можливості звернутися до фахівця, необхідно не давати рані покритися кіркою. Міняйте пов’язку у міру висихання і постарайтеся якомога швидше дістатися до лікарні чи поліклініки.

Читайте також:  Чи залежить одужання від медсестри?
Гнійний фурункул

Вилікувати фурункул в домашніх умовах неможливо. Але це не означає, що не можна убезпечити себе від поширення інфекції всередину організму. Розтину гнійного нариву допоможе господарське мило. Густий розчин наноситься на вату або стерильну тканину, і прикріплюється пластиром до місця запалення. Коли гнійник розкриється, гною потрібно дати можливість витекти, а потім обробити ранку одним з вищеописаних способів.

Загноїлась рана: 5 способів обійтися без лікаря
 

Природні антисептики

Лікування рани можливо навіть при повній відсутності медичних засобів. Благо, в природі є безліч натуральних антисептиків, здатних очистити рану від інфекцій і мікробів. Наприклад, ромашку можна знайти практично на всій території нашої країни. А між тим, відвар цієї рослини володіє відмінними дезинфікуючими властивостями. Сік алое вера – це не тільки прекрасний бактерицидний засіб. Він ефективно допомагає при запальних захворюваннях і сприяє якнайшвидшому процесу регенерації тканин. З дитинства всім відомо про цілющі властивості подорожника. Але мало хто знає, що листя суниці мають більш ефективний лікувальний вплив на гнійні рани. Розпарені в окропі вони витягують гній, знезаражують рану і сприяють швидкому загоєнню тканин.

Читайте також:  Вітаміни: що це таке і для чого вони потрібні?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКЩО РАНА НАГНОЇЛАСЬ – ПОРАДИ ЛІКАРІВ

ПОВЕРХНЕВІ І ГЛИБОКІ ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ ШКІРИ

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ