Нагноєння рани може привести до серйозних наслідків. Для правильного догляду за гнійною раною вам будуть потрібні стерильні тампони, антисептичні розчини та мазі.

Нагноєння рани, насамперед, викликано тим, що в неї потрапив якийсь сторонній елемент, при цьому не обов’язково мікроорганізми. Причиною нагноєння можуть стати і частинки пилу і найдрібніші волосинки, які потрапляючи в рану, сприяють розвитку запального процесу. Утворення гною пов’язано з тим, що на боротьбу з чужорідним агентом імунна система відправляє велику кількість лімфоцитів. Ці клітини використовують спеціальні ферменти, які знищують і розчиняють прибульців, в результаті чого і утворюється гній.

Бігом до лікаря!

При виявленні у себе симптомів нагноєння рани потрібно обов’язково звернутися до лікаря, оскільки такий стан загрожує серйозними наслідками. Якщо все пустити на самоплив, то інфекційний процес може поширитися далі й навіть призвести до сепсису. Особливо небезпечні ситуації, при яких в ранах розвивається гнильна інфекція в результаті зараження правцем, сказом або газовою гангреною. Особливо небезпечним вважається поява симптомів загальної інтоксикації, зокрема, підвищення температури тіла. У таких випадках потрібно викликати швидку допомогу.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах
Як правильно обробляти рану

На жаль, при нагноєнні рани далеко не кожен з нас звертається до лікаря, а в деяких умовах до лікаря просто фізично неможливо потрапити (наприклад, у поході). У таких випадках фахівці дають цінні рекомендації по правильній обробці ран, які нагноїлися.

рана

Видаляємо гній

Приготуйте 4 тампона або стерильний бинт, складений у кілька разів. 2 тампона потрібно змочити в 3% розчині перекису водню і обережно видаляти ними гній. Ще один тампон змочіть в слабкому розчині марганцівки, і обробіть ним область рани.

Накладаємо антисептичну мазь

Нарешті, четвертий тампон потрібно змочити в спирті, а на бік тампона, який буде стикатися з раною, нанесіть яку-небудь антисептичну мазь. Потім накладіть тампон на рану і забинтуйте. Ці процедури потрібно повторювати щодня до повного загоєння рани.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Якщо нагноєння не проходить

Якщо, незважаючи на вжиті вами заходи, нагноєння не проходить, то необхідно лікування в хірургічному стаціонарі, де хворому будуть систематично промивати рану, проводити дренаж і обробляти антисептиками та антибіотиками.

Що робити при гнійному нариві?

Якщо гнійний нарив ще не дозрів, то не потрібно його розкривати, особливо в домашніх умовах. У такому випадку на нарив слід нанести мазь з іхтіолом, який витягує гній з нариву. А вже після того, як прорветься, рану потрібно періодично промивати розчином антисептика до загоєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОВЕРХНЕВІ І ГЛИБОКІ ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ ШКІРИ

ГЕМАТОМА І ЇЇ ЛІКУВАННЯ

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ