ГоловнаЗдоров'я А-ЯЯкщо рана нагноїлась – поради лікарів

Якщо рана нагноїлась – поради лікарів

Нагноєння рани може привести до серйозних наслідків. Для правильного догляду за гнійною раною вам будуть потрібні стерильні тампони, антисептичні розчини та мазі.

нагноєння рани

Нагноєння рани, насамперед, викликано тим, що в неї потрапив якийсь сторонній елемент, при цьому не обов’язково мікроорганізми. Причиною нагноєння можуть стати і частинки пилу і найдрібніші волосинки, які потрапляючи в рану, сприяють розвитку запального процесу. Утворення гною пов’язано з тим, що на боротьбу з чужорідним агентом імунна система відправляє велику кількість лімфоцитів. Ці клітини використовують спеціальні ферменти, які знищують і розчиняють прибульців, в результаті чого і утворюється гній.

Бігом до лікаря!

При виявленні у себе симптомів нагноєння рани потрібно обов’язково звернутися до лікаря, оскільки такий стан загрожує серйозними наслідками. Якщо все пустити на самоплив, то інфекційний процес може поширитися далі й навіть призвести до сепсису. Особливо небезпечні ситуації, при яких в ранах розвивається гнильна інфекція в результаті зараження правцем, сказом або газовою гангреною. Особливо небезпечним вважається поява симптомів загальної інтоксикації, зокрема, підвищення температури тіла. У таких випадках потрібно викликати швидку допомогу.

Як правильно обробляти рану

На жаль, при нагноєнні рани далеко не кожен з нас звертається до лікаря, а в деяких умовах до лікаря просто фізично неможливо потрапити (наприклад, у поході). У таких випадках фахівці дають цінні рекомендації по правильній обробці ран, які нагноїлися.

рана

Видаляємо гній

Приготуйте 4 тампона або стерильний бинт, складений у кілька разів. 2 тампона потрібно змочити в 3% розчині перекису водню і обережно видаляти ними гній. Ще один тампон змочіть в слабкому розчині марганцівки, і обробіть ним область рани.

Накладаємо антисептичну мазь

Нарешті, четвертий тампон потрібно змочити в спирті, а на бік тампона, який буде стикатися з раною, нанесіть яку-небудь антисептичну мазь. Потім накладіть тампон на рану і забинтуйте. Ці процедури потрібно повторювати щодня до повного загоєння рани.

Якщо нагноєння не проходить

Якщо, незважаючи на вжиті вами заходи, нагноєння не проходить, то необхідно лікування в хірургічному стаціонарі, де хворому будуть систематично промивати рану, проводити дренаж і обробляти антисептиками та антибіотиками.

Що робити при гнійному нариві?

Якщо гнійний нарив ще не дозрів, то не потрібно його розкривати, особливо в домашніх умовах. У такому випадку на нарив слід нанести мазь з іхтіолом, який витягує гній з нариву. А вже після того, як прорветься, рану потрібно періодично промивати розчином антисептика до загоєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОВЕРХНЕВІ І ГЛИБОКІ ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ ШКІРИ

ГЕМАТОМА І ЇЇ ЛІКУВАННЯ

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ