Кожен, хто стикався з цією проблемою, знає, наскільки це неприємно і болісно. Грибок стопи – контагіозне, простіше кажучи заразне, захворювання, викликане паразитичними грибками.

Почервоніння стопи, тріщини і лущення шкіри, що супроводжуються нестерпним свербінням – все це незмінні ознаки захворювання. Залежно від виду грибка, можуть з’являтися підшкірні пухирі в області стопи. Найчастіше в інфекційний процес втягуються і нігті, що проявляється порушенням їх щільності, потовщенням, кришінню, зміною кольору. Як з цим можна боротися?

Як не виростити грибок стопи

Щоб знайти ефективні методи лікування грибка стопи, необхідно з’ясувати, що ж провокує цю хворобу? Цікаво, що за статистикою, чоловіки більш схильні до захворювання, ніж жінки. І справа тут далеко не в статевій приналежності. Тривале носіння закритого взуття в жарку пору – відмінний привід для заселення та розмноження грибка. Особливо варто остерігатися людям старше 40-ка років з цукровим діабетом в анамнезі і тим, у кого є порушення кровообігу. Адже саме у них найчастіше проявляється дане захворювання. Також варто бути обережними на пляжах, громадських лазнях і басейнах, спорткомплексів і т.д. Хоча це і не самі «заразні» місця. Набагато частіше людина схильний до захворювання вдома, у колі сім’ї, де один з її членів – переносник грибка.

Читайте також:  Вплив сидіння на здоров'я: Медичні проблеми та шляхи запобігання

Причини грибка стопи

Методи профілактики і лікування грибка стопи

Якщо ж Ви все ж підхопили грибок стопи, перше, що необхідно зробити – не дати мікробам розмножуватися. Для цього виключіть всяку вологість в області стоп – носіть таке взуття, в якій буде комфортно і сухо, не дозволяйте ногам потіти або перебувати в мокрому взутті. Добре провітрюйте взуття кожен раз, коли знімаєте її в кінці дня. Також, нехай це банально, але не одягайте чуже взуття, адже Ви не знаєте чи є її власник переносником інфекції.

Носіть якісні бавовняні шкарпетки, які дозволяють нозі дихати, і міняйте їх кожен день. Для прання шкарпеток використовуйте розчин хлорного відбілювача або замочіть їх в окропі на 7-10 хвилин.

Читайте також:  Основні види медичних бандажів

Причини грибка стопи
 
Самий недорогий і ефективний засіб боротьби з грибком стопи – дотримання особистої гігієни. Візьміть за правило щодня мити стопи в теплій воді з милом, при цьому не допускаючи сильного розм’якшення шкіри. Після водних процедур промокніть стопи паперовим рушником і висушіть феном, особливо область між пальцями. Якщо грибкова інфекція проявляється у вигляді пухирів, які лопаються і сочатся, нанесіть протигрибковий крем. Якщо ж шкіра навпаки суха і з тріщинами – використовуйте мазь. Однак пам’ятайте, що при сильному запаленні шкіри використовувати мазі і креми не рекомендується, краще взяти присипку на основі тальку або крохмалю. Також обробіть нею взуття. Дотримуйтеся цих заходів як мінімум два тижні після того, як зовнішні ознаки зникли.

Читайте також:  Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура)

Не забувайте також про професійну консультацію у хорошого дерматолога, який направить та скоригує курс Вашого лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ГРИБКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ШКІРИ

ВІДШАРУВАННЯ НІГТЬОВОЇ ПЛАСТИНИ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАРОДНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГРИБКА НІГТІВ