Навколишні нас рослини можуть бути досить агресивними по відношенню до нас. При контакті з такими рослинами, як борщівник Сосновського і кропива, можна отримати сильний опік. Що робити в такому випадку?

У жарку пору року крім сонячних опіків існує також небезпека отримати опіки від агресивних рослин. На жаль, далеко не всі ставляться до таких травм всерйоз, вважаючи, що рослини не заподіють ніякої шкоди. Як правило, все починається з свербежу та легкого пощипування, але якщо не вжити необхідних заходів, то ситуація може сильно погіршитися, особливо якщо мова йде про опіки від борщівника. «Укуси» кропиви менш травматичні, але для деяких людей вони також можуть бути серйозними. Тому такі отруйні рослини краще обходити стороною. Але якщо вам все ж довелося вступити з ними в контакт, то прийміть заходи.

Перша допомога при опіках борщівником

Найцікавіше, що сам по собі борщівник не викликає ніяких опіків. Так, можна вилити на себе сік рослини, але вам від цього нічого не буде. Проте варто постояти під променями сонця, як на місці попадання соку борщівника утворюються опіки і пухирі. А все тому, що в соку борщівника Сосновського містяться особливі речовини, які роблять шкіру дуже чутливою до ультрафіолету. Майте на увазі, що достатньо й одного дотику, щоб сік рослини потрапив на шкіру.

При контакті з борщівником потрібно відразу ж ретельно промити місце ураження. Якщо ж води немає, то потрібно прикрити місце контакту з борщівником і швидко дістатися додому або до найближчої водойми. По дорозі бажано не перебувати під відкритим сонцем.

Після того, як місце ураження ретельно промили, робіть примочки з міцного чаю або відвару кори дуба. Це допоможе зняти запальний процес і трохи підсушити шкіру.

Майте на увазі, що опік борщівником відноситься до категорії хімічних, тому класичні протиопікові засоби в даному випадку не допоможуть.

Кропива
 

Що робити при опіку кропивою?

Після контакту з листям кропиви на тілі утворюється почервоніння і пухирі. Кропива всіяна дрібними волосками, в яких містяться солі кремнію. Навіть при легкому дотику до кропиві її волоски ламаються і впиваються в шкіру, куди проникає кремнієвий сік, який надає сильну подразнюючу дію.

Найефективніший спосіб зняти опік від кропиви – нанести на уражене місце пасту, приготовану з води і харчової соди. Залиште таку пасту на 5-10 хвилин, після чого змийте водою. У таких випадках також допоможуть і розчини солі, якими слід обполіскувати уражену ділянку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ОПІКІВ: ПРИСКОРЮЄМО ПРОЦЕСИ ЗАГОЄННЯ

ЧОМУ КІМНАТНІ РОСЛИНИ МОЖУТЬ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИМИ

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРОБЛЯТИ ПУХИРІ ПІСЛЯ ОПІКУ