Якщо вас турбує постійне непереборне бажання зайнятися сексом , не соромтеся – зверніться за допомогою до фахівця.

За останні кілька десятків років залежність від плотських утіх стала справжньою епідемією . Лікарі всіх країн б’ють тривогу , і на сьогоднішній день залежність від сексу вже розглядається нарівні з такими захворюваннями як алкоголізм і наркоманія. За деякими даними , близько 9 мільйонів чоловік страждають тією або іншою формою залежності від сексу в Америці, і в Європі їх не менше. Таким людям складно адаптуватися в умовах суспільства , оскільки вони відчувають постійну тягу до сексу. Нерідко такі пацієнти розповідають , що на грунті їх проблеми у них розпадалися сім’ї з причини неодноразових подружніх зрад.

Якщо раніше подібна проблема , в основному , зустрічалася серед чоловіків 35-50 років , то сьогодні залежність від сексу все частіше зустрічається у підлітків і людей похилого віку. Набагато рідше на сексоманію страждають жінки.

Читайте також:  Елайнери та їх переваги перед брекетами
Хто такі сексомани ?

Згідно дослідженням, проведеним в Університеті Міннесоти , в світі не більше 3-5% сексоманів . Найчастіше залежністю від сексу страждають люди з традиційною сексуальною орієнтацією.

Основним симптомом залежності від сексу можна вважати незрозуміле бажання зайнятися сексом. Фахівці відзначають , що заради свого задоволення сексомани готові піти на багато що. Часто ці люди не можуть пояснити свою поведінку і вчинки в момент , коли ними рухає непереборне бажання зробити статевий акт. В одному зі звітів Канадського інституту психоневрологічних девіацій розповідається про те , що для задоволення своїх потреб сексомани можуть використовувати навіть неживі предмети. Одним з «гучних» випадків прояву сексоманії був описаний в Канаді. У деяких канадських клініках були зареєстровані випадки , коли чоловіки – сексомани під виглядом лікарів проникали в гінекологічні кабінети з метою провести огляд жіночих статевих органів.

Читайте також:  УЗД жовчного міхура у Львові за доступною ціною
У чому причина ?

Фахівці вважають , що основна причина стрімкого зростання сексуально-залежних хворих криється в доступності порнографічних матеріалів в інтернеті . Тільки вдумайтеся , згідно з американською статистикою , в США щодня приблизно 40 мільйонів людей реєструються в 4,2 мільйонах сайтах , що пропонують перегляд порнографічних фото і відеоматеріалів. Крім того , сьогодні в інтернеті досить просто завести знайомство для сексу. Існує безліч віртуальних спільнот , де кожен , в залежності від своїх уподобань , може знайти собі статевого партнера.

Чи можна вилікуватися?

Так, можна . Принаймні , сьогодні в цьому напрямку ведеться інтенсивна робота. Ще кілька років тому кількість психотерапевтів в США , що спеціалізуються на цій темі, була близько двох сотень , то сьогодні їх близько двох тисяч! У країнах Європи та США в різних містах відкриваються спеціальні центри, де пропонується лікування для людей , одержимих сексом. Також стрімко зростає кількість відкритих і анонімних товариств сексоманів .

Читайте також:  Тези про здоров'я, що не доведені, але не спростовані

В якості лікарської терапії залежних від сексу порушень в психотерапевтичній практиці активно застосовуються спеціальні антидепресанти – інгібітори , які знижують статевий потяг хворого , а також знижують чутливість до оргазму. Ряд американських , канадських і європейських фахівців застосовують дані препарати в лікування сексоманії , однак у країнах пострадянського простору таке лікування поки ще є рідкістю.

Варто відзначити , що на відміну від алкоголіків і наркоманів , пацієнтів – сексоманів , природно , не примушують до повної відмови від статевого життя. В цілому , терапія залежності від сексу спрямована на навчання пацієнта до прояву помірності в сексі і контролю над своїми бажаннями.