Горіхи є продуктом, рекомендованим для щоденного вжитку – їх присутність в раціоні не тільки робить організм здоровим, але і дає дієтичний ефект, сприяє стрункості. Однак важливо пам’ятати, що горіхи містять багато жирних субстанцій, що може виявитися проблемою для печінки.

Волоський горіх – король горіхів: його ядра містять у собі вітаміни B2, B12, A, D, C, E, K і альфа-лінолеву кислоту, що допомагає нормалізувати серцевий ритм, знизити тиск. Дослідження вчених з Університету Іллінойсу показало, що пригорща волоських горіхів, вживаних щодня протягом 6 тижнів зменшує занадто інтенсивну вироблення жовчних кислот, а також «поганого» холестерину – це в результаті дає ефект захисту не тільки від хвороб серця, але і від раку кишечника.

Арахіс містить багато вітаміну B9, необхідним для нормального функціонування нервової системи, синтезу ДНК і РНК, а також для активних функцій мозку. Працювали разом учені з Університету Вандербільта (США) і Шанхайського інституту онкології (Китай) прийшли до висновку про те, що серед любителів арахісу спостерігається більш низький ризик смертності – як у зв’язку з захворюваннями серцево-судинних тканин, так і у зв’язку з недугами, не асоційованими з проблемами серця і судин.

Мигдаль випереджає всі види горіхів за вмістом кальцію. Серед цінних мінералів їх складі – марганець, який допомагає організму зміцнювати кістки і регулювати цукор у крові, а також магній, необхідний для здоров’я внутрішніх органів, м’язів і роботи нервової системи. Також в мигдалі багато цінної клітковини і вітамін Е, які ефективно борються із запаленнями в організмі. Горіхи мигдалю знижують апетит і містять мононенасичені жири, вживання яких не призводить до збільшення у вазі.

Кешью містить фосфор, калій, кальцій, цинк, залізо, йод, мідь, марганець, селен, вітаміни А, В1, фолієву кислоту, В6, В2, Е і жирні кислоти – майже всі поживні речовини, необхідні для здорової життєдіяльності організму. Тому вживання кешью прекрасно тонізують організм при занепаді сил. Також цей вид горіхів має здатність знижувати тиск, рівень цукру і холестерину в крові.

Фісташки містять вітаміни B6, Е, а також багато міді, марганцю, фосфору. Корисні речовини горішків покращують склад крові, роботу печінки і знижують ризик розвитку хвороб серця і судин. У фісташках було виявлено речовину під назвою гамма-токоферол (різновид вітаміну Е), що володіє захисним ефектом проти деяких пухлин. Крім того, фісташки ідеальні для схуднення.

Фундук відрізняється складом, в якому акумульовані всі необхідні людині амінокислоти, вітаміни групи B, А, С, Е, РР і залізо (в цих горіхах його більше, ніж в м’ясі). Фундук, як і інші горіхи, корисний для профілактики захворювань серцево-судинної системи. Також він може протистояти утворенню діабету. В цілому він вкрай благотворно впливає на імунну систему і очищає організм від токсичних компонентів. Дослідження вчених з Університету ім. Фрідріха Шиллера в Єні (Німеччина) показало, що вживання фундука ефективно захищає від розвитку раку кишечника.

Раніше ми писали про те, що банани, всупереч популярному твердженню, прекрасно підходять для схуднення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ВОЛОСЬКИХ ГОРІХІВ

СКІЛЬКИ І ЯК ЇСТИ ГОРІХИ, ЩОБ ЗМЕНШИТИ РИЗИК СМЕРТІ НА 20%