Енергозберігаючі лампи дійсно дозволяють заощадити чимало коштів. Але чи вигідно це? Все частіше фахівці говорять про шкоду таких ламп для здоров’я.

Енергозберігаючі лампи та ультрафіолетове випромінювання

Виробники енергозберігаючих ламп попереджають, що 8 годин перебування під такою лампою прирівнюється до 1 години на відкритому сонці. До слова, значна частина ультрафіолетового випромінювання блокується склом, з якого виготовлені лампи, але все ж при тривалому знаходженні в приміщенні з такими лампами людина отримує солідну дозу ультрафіолету.

Слід зазначити, що на цей рахунок ще не проводилося ніяких офіційних досліджень. Вчені лише говорять про ймовірність несприятливого впливу ультрафіолету, що випускається енергозберігаючими лампами. Зокрема, йдеться про шкідливий вплив на шкірні покриви і очі.

Читайте також:  Про пользу биотина
Пари ртуті в енергозберігаючих лампах

А чи знаєте ви, що майже кожна енергозберігаюча лампа містить від 3 до 5 мг ртуті. Так, це небагато, і поки скляна оболонка лампи ціла, то людям нічого не загрожує. Але якщо лампа трісне або розіб’ється, то пари отруйного металу потрапляють в повітря і швидко поширюються по приміщенню, всмоктуючись в предмети меблів і одяг. Проживання в такій квартирі, яка заражена ртуттю небезпечно. Ртуть потрапляє в організм, де може призвести до ураження нирок, печінки, головного мозку, печінки та інших органів і тканин.

У більшості випадків енергозберігаючі лампи люди викидають разом з іншим сміттям. Тому токсичні речовини потрапляють в грунт, а потім і в грунтові води.

Читайте також:  Лікування захворювань волосся у лікаря трихолога

Енергозберігаючі лампи

Режим пульсації енергозберігаючих ламп

Більшість енергозберігаючих ламп працюють в режимі пульсації, коли світло випускається нерівномірно, а по кілька десятків разів на секунду слабшає і збільшується. Ряд досліджень встановили, що така робота ламп завдає шкоди нервовій системі і очам.

Багато людей, які змушені по кілька годин перебувати в приміщенні, де працюють енергозберігаючі лампи, відзначають часті головні болі, порушення рівноваги і запаморочення. Також їх турбує біль в очах, підвищена стомлюваність і безсоння.

Розроблено сучасні енергозберігаючі лампи, що працюють в режимі 300 пульсацій в секунду. Таку пульсацію нервова система не встигає реєструвати, а шкідливий вплив лампи зводиться до мінімуму.

Енергозберігаючі лампи та алергія

Читайте також:  8 відповідей на запитання про догляд за жирною шкірою

У багатьох людей з чутливою шкірою світло від енергозберігаючих ламп викликає алергічну реакцію. Проявлятися вона може у вигляді печіння, свербіння або набряків. Таким людям лікарі радять вибирати інші джерела освітлення, а також користуватися захисними плафонами. Як правило, світлодіодні світильники не призводять до таких проблем.

Відзначимо, що алергічна реакція на світло, що випускається енергозберігаючими лампами, зустрічається вкрай рідко. Часто навіть кваліфікований лікар довгий час не може визначити причину алергічної реакції. Тому, якщо вас турбує безпричинна алергія на шкірі, то, можливо, вся справа в світильниках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗОНА КОМФОРТУ: НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОТИ ШУМУ

ЯК ЗРОБИТИ КВАРТИРУ ЕКОЛОГІЧНОЮ

НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ І МЕТОДИ ЗАХИСТУ