Дотримання дієти — процес непростий, але потрібний тим людям, які хочуть схуднути. Домігшись ідеальної ваги багато закидають правильне харчування, спорт, адже і так все в порядку. Але це в корені неправильно, адже гарантує повернення ваги. Щоб утримати вагу, потрібно дотримуватися простих і ефективних правил. Про них ми розповімо в цьому матеріалі.

Змініть звички

Здорове харчування — це не просто дотримання певного типу харчування, а цілий образ життя. Більшість людей не усвідомлюють цього. Вони лише прагнуть дотримуватися дієти, обмежуючи себе в різних продуктах протягом якогось часу. Але це, як показує практика, не приносить результату, адже вага повертається знову.

Як ми розуміємо, зберегти вагу після схуднення допоможуть лише три речі — правильне харчування, скорочення розміру порцій і спортивні навантаження. Однак виконати такі правила часто людям не під силу. Багато хто думає, що з схудненням зупиняється щоденна робота над собою. Однак це не так.

Головне, що ви повинні зробити — це змінити власні звички. Не треба повертатися додому з роботи і тут же бігти до холодильника. Ваш раціон повинен бути розрахований до дрібниць, не дозволяйте собі вольностей, інакше знову наберете зайву вагу. Якщо ви протягом довгих місяців прагнули схуднути, то чому зараз повинні опустити руки і перестати працювати над собою?

Заходи по зниженню ваги, засновані на зміні звичок, є одними з найефективніших у світі. Це дозволяє не тільки якісно знизити вагу і знайти бажану форму, але й утримати її. Такий результат продемонстрували численні дослідження.

«Ми набрали 75 добровольців у віці від 18 до 75 років з надмірною вагою або ожирінням, а потім випадковим чином розділили їх на три групи. Кожна і груп слідувала своїй програмі. Перша — порушення старих звичок, друга — формування нових звичок, третя — нічого не змінювала в звичках, будучи контрольною групою», — розповідає про хід дослідження Джина Клео з Університету Бонд в Австралії.

Першій групі випробовуваних відправляли повідомлення, які повинні були направити на порушення речей, до яких звикли люди. Добровольці з другої групи повинні були включити десять корисних звичок в свій режим дня. Причому жодна з програм не передбачала конкретного плану дієти або вправ для зниження ваги.

В результаті через 12 тижнів експерименту учасники з другої групи втратили в середньому 3,1 кілограми. А після 12 місяців без контролю фахівців схудли ще на 2,1 кілограма при перерахунку на середній показник. Таким чином, це говорить про користь звичок, які підуть на благо не тільки схуднення, але і в загальному здоров’ю. До речі, багато учасників показали позитивні результати в плані психологічного здоров’я.

Дотримуйтеся режиму дня

У кожної людини повинен бути визначений режим дня, не лише того, хто хоче схуднути. Це допомагає бути більш дисциплінованим. Що стосується зайвої ваги, то якщо ви хочете схуднути раз і надовго, то слід також взяти цю міру на замітку. Адже всі спортсмени і люди, які дбають про фігуру, їдять строго по годинах. Це корисно на перспективу.

Споживайте жири

Як би це страшно не звучало. Але жири — вірний помічник в позбавленні від зайвої ваги. Тільки це не те, що ви подумали. Жодних чіпсів, тонни олії, тістечок з кремом. Вибирайте здорові жири, яких предостатньо в жирній рибі, авокадо і горіхах. Саме ними потрібно замінити інші жири, наприклад, транс-жири.

10 000 кроків на день

Це не якась примха, а реальна допомога в позбавленні від зайвої ваги і підтримці потрібної форми. Прагніть виконувати 10 000 кроків на день, замінюючи громадський транспорт і особистий автомобіль на піші прогулянки. Ви навіть не помітите, як швидко вони пролітають. Ходьба — це вкрай корисно для здоров’я.

Здорові перекуси

Якщо ви раптом захотіли їсти, не потрібно бігти до кіоску з пиріжками або найближчого ресторану швидкого харчування. Беріть корисні перекуси, які не зашкодять вашій фігурі. До них можна віднести вівсяне печиво або мюслі, фрукти, овочі, горіхи, родзинки і так далі.

Звертайте увагу на склад

Ми віримо, що цю звичку ви взяли в оборот ще коли худнули. Адже якісний склад продуктів — це запорука здорового харчування. Потрібно обов’язково перевіряти вміст цукру, солі, жиру, білків і вуглеводів, щоб знати, чим саме напихаєте свій організм.

Жага або голод?

Спрага і голод можуть іноді посилати організму однакові сигнали. Щоб зрозуміти, що виникає у конкретний момент, випийте склянку води і почекайте 10 хвилин.

Більше рухайтеся

Менше сидіть або лежіть, більше рухайтеся. Рух — це життя. Тому потрібно відмовитися від сидячого способу життя на користь спорту. Піші прогулянки — це лише мала дещиця тієї користі, яку ви можете принести своєму організму. Найкраще продовжити заняття в тренажерному залі. Якщо немає такої можливості, то можна займатися і вдома.

Забудьте про шкідливі звички

Шкідливі звички — вороги красивої фігури. Відмовтеся від куріння і алкоголю, якщо не зробили цього раніше.

Без належного підходу ви не зможете зробити фігуру своєї мрії. Схуднення часом представляється набагато більш легким процесом, ніж утримання ваги після цього. Необхідно дотримуватися всіх заходів в комплексі, щоб ваша фігура залишалася привабливою довгі роки.