Від травм ніхто не застрахований. Що робити, якщо ви отримали травму ліктьового сухожилля?

Сухожилля – ​​це міцна сполучна тканина, за допомогою якої м’язи й кістки кріпляться один до одного, і забезпечується передача зусиль м’язів. Сухожилля найбільш часто травмуються в суглобах. Травми сухожиль можуть бути відкритими і закритими. Сьогодні ми поговоримо про закриті пошкодження ліктьового суглоба і способи лікування.

Закриті або підшкірні пошкодження сухожиль можуть відбутися в результаті різкого скорочення м’язів, при необережному виконанні фізичних вправ або незручному русі. До пошкоджень зв’язкового апарату суглобів, у тому числі і ліктьового, відносять:

  • розтягування,
  • часткові розриви сухожиль,
  • повні розриви сухожиль.

Залежно від тяжкості травми варіюється і тяжкість симптомів.

При закритих пошкодженнях ліктьових сухожиль спостерігається місцева болючість, припухлість, крововилив, порушення функції сухожилля і відповідного м’яза. При розриві сухожилля з’являється гострий біль, чути тріск. Також сухожилля може відриватися від місця кріплення до кістки. У деяких випадках сухожилля може розірватися в місці переходу в м’яз, вкрай рідко – на протязі.

Причини травми

Підшкірний розрив сухожилля відбувається внаслідок частих мікротравм. Також він зустрічається при переломах і / або деяких хворобах (туберкульоз, діабет, ожиріння). У більшому ступені ризику отримання подібної травми схильні люди, чия професійна діяльність пов’язана зі значними фізичними навантаженнями, але від випадковості, як відомо, ніхто не застрахований. Також у групі ризику перебувають люди похилого віку, оскільки еластичність тканин з віком зменшується, а значить, збільшується ймовірність отримання травми.

Лікування травми сухожилля ліктьового суглоба

Неповні розриви зв’язок ліктьового суглоба лікують консервативно. Для цього здійснюється фіксація ліктя за допомогою знімною лонгет. Період носіння лонгети зазвичай становить близько двох тижнів. За 2-3 дня лікар може призначити фізіопроцедури, що прискорюють регенерацію.

Пацієнтам з повним розривом зв’язок рекомендована хірургічна реконструкція (тобто відновлення зв’язок, із застосуванням інших тканин). Реконструкція зв’язок може бути проведена з використанням трансплантатів м’яких тканин пацієнта, але частіше виконується за допомогою сухожиль м’язів передпліччя.

Це сухожилля найкращим чином забезпечує біомеханічні характеристики рідних зв’язків, і є кращою заміною пошкодженої зв’язки. При неможливості використання сухожилля м’язів передпліччя, використовуються альтернативні трансплантати, наприклад, сухожилля розгиначів ніг.

Що можна зробити самостійно при легкій травмі

Для того щоб прискорити процес зцілення і зменшити неприємні симптоми, в домашніх умовах можна зробити наступні заходи:

  • Обмежте рух, прикладіть лід (першу добу) і зафіксуйте руку спеціальною пов’язкою в одному положенні для полегшення болю і набряку. Якщо біль і неприємні відчуття тривають більше двох діб, обов’язково зверніться до лікаря.
  • М’яко помасажуйте область травми, щоб зменшити біль і стимулювати кровообіг. Не масажуйте ушкоджену область, якщо вона завдає біль.
  • Протягом перших 48 годин після травми, уникайте дій, які могли б підсилити набряк, не приймайте гарячий душ, гарячі ванни, не застосовуйте гарячі або спиртові компреси.
  • Через 48 до 72 години, якщо набряк пройшов, можна почати давати руці легке навантаження, прикладати теплі вологі компреси для відновлення і підтримки гнучкості. Деякі експерти рекомендують чергувати гарячі і холодні процедури.
  • Якщо застосування льоду, не допомагає зменшити набряк, обговоріть з лікарем доцільність процедур з гідрокортизон гелем (фонофорез).
  • Відмовтеся від куріння. Куріння уповільнює загоєння, оскільки зменшує кровопостачання і затримує відновлення тканин.

Рух. Максимально скоротіть діапазон рухів після травми. Через 24 до 48 годин, можете поступово відновлювати рух в області пошкодженої області. Припиняйте будь-яку діяльність, якщо вона завдає біль.

Навантаження. Як тільки набряк пройшов, а діапазон рухів відновлюється, ви можете дозволити собі поступове навантаження, спрямоване на зміцнення пошкодженої області. Використовуйте невеликий м’яч (наприклад, тенісний). Стисніть м’яч від 20 до 25 разів, утримуючи в стислому стані протягом 5 секунд. Після 2 до 3 тижнів вправ, ви можете почати вправи на збільшення амплітуди рухів ліктя.