Вивченням механізмів статевого потягу займається медицина, психологія, еволюційна біологія та інші науки, але сьогодні існує не так вже багато досліджень, присвячених цій темі. Розібралися, що науці відомо про наше лібідо.

1. Для чоловіка секс важливіший?

Чоловіки – агресивні істоти, які кожні сім секунд думають про секс? Не зовсім. Думки про плотське кохання дійсно відвідують їх частіше жінок (34 рази в день проти 19, тобто приблизно кожні 1700 секунд), але вони також більше думають про їжу і відпочинок. Таким чином, чоловіки орієнтовані на задоволення всіх фізіологічних потреб, а не тільки сексуальних.

Жінки теж далеко не безстатеві істоти: в середньому їх відвідує близько 20 сексуальних думок в день – більше однієї на кожну годину неспання.

2. З віком знижується статевий потяг?

Існує думка, що з віком сексуальне бажання згасає: у чоловіків розвивається еректильна дисфункція, а жінки в період менопаузи і після неї відчувають нестачу вагінального змащення, що може викликати біль під час статевого акту. Однак старіння не обов’язково пов’язане зі зниженням статевого потягу.

Фінські вчені проаналізували два тематичні дослідження дорослого населення у віці 18-80 років. Згідно з отриманими результатами, старіння ніяк не впливає на сексуальне бажання і ставлення до близькості, хоча і робить секс більш рідкісним в силу фізіологічних, психологічних та соціальних причин.

3. Сильний статевий потяг – ознака гарного сексу?

Сталий статевий потяг дуже важливий для гармонічних стосунків і задоволення кожного з партнерів. В одному дослідженні вчені виявили, що чим частіше люди відчували сексуальне бажання протягом дня, тим краще була їх інтимне життя. Але це працює тільки в тих випадках, коли фантазії вдається втілити разом з партнером, не «загубивши» їх серед побутових турбот і нагальних проблем.

4. Протизаплідні таблетки знижують статевий потяг у жінок?

Загальне переконання в тому, що протизаплідні таблетки знижують жіноче лібідо, не підтверджено. Огляд існуючих досліджень не виявила стійкого впливу гормональних контрацептивів на жіноче лібідо, а більшість жінок не зазнали жодних змін під час прийому таблеток. Деякі учасниці повідомляли про невелике підвищення лібідо, інші – про незначне зниження.

5. Збуджувати жінку складніше?

Це твердження є спірним як мінімум тому, що тіло жінки може відгукуватися на різні сексуальні практики.

У ході дослідження вчені з Північно-Західного університету (США) показували добровольцям обох статей еротичні фільми з участю гомосексуальних і гетеросексуальних пар. Рівень сексуального збудження учасників оцінювали за допомогою опитування та пристроїв, прикріпленим до статевих органів.

Результати чоловіків виявилися передбачуваними: гетеросексуали розповіли, що їх більше збуджують фільми з участю жінок і чоловіків, а геї залишилися пристрастными до своєї статі. Пристрої, які фіксують статеве збудження, підтвердили їх слова.

Результати жінок були не стільки однозначними. Лесбіянки виявлялися байдужими до традиційного сексу, а от слова гетеросексуальних жінок розходилися з показниками приладів: еротичні сцени за участю одностатевих і різностатевих пар, як правило, збуджували їх однаково.