Систему вправ йогою цілком можна назвати чи не єдиним з видів спорту, яким дозволяється займатися жінкам під час вагітності практично на будь-якому терміні. Такі заняття допоможуть і посприяють зміцненню м’язів стегон і преса, а також доброму розвитку м’язів матки, що дуже сприятливо відіб’ється під час пологової діяльності.

Йога для вагітних просто творить чудеса! Якщо ви будете тренуватися регулярно, то у вас не буде абсолютно ніяких проблем, пов’язаних з тиском і зайвою вагою. Також ви можете позбавити себе від безсоння і дуже болісного токсикозу, якщо будете займатися всього по 10 хвилин кожен день.

Найголовніше – запам’ятайте три золотих правила та дотримуйтесь їх неухильно:
  • Обов’язково потрібно займатися регулярно. Це не залежить від того, яку кількість часу ви приділяєте заннятям і вправам (10 або 30 хвилин), важливо займатися кожен день.
  • Пам’ятайте, що йога – це медитативно-розслаблений стан тіла і душі. Тому не варто насилувати себе і дуже засмучуватися, якщо сьогодні вам не вдалося зробити яку-небудь розтяжку, спробуєте зробити її наступного разу.
  • Найкращий час, щоб почати виконувати вправи йоги, це ранній ранок. Причому бажано робити це ще і до сніданку.

Якщо ви вирішили зайнятися йогою під час вагітності, то краще тренуйтеся в спортивному клубі, де за вами буде спостерігати досвідчений інструктор. Однак дуже складно знайти подібні класи по заняттю йогою для вагітних. Ви цілком можете ходити і на звичайні заняття, але тільки заздалегідь попередьте про своє «цікаве положення» вашого тренера. Ну, а якщо ж у вас немає такої можливості, то можете самі виконувати три основні асани для вагітних.

Одна з них називається позою риб. Вам потрібно сісти на підлогу і зігнути ноги в колінах. Схрещуєте ступні і піднімаєте руки над головою. Далі дуже плавно і повільно опускаєтеся на спину, поки не торкнетеся нею підлоги. У такій позі можна бути близько трьох хвилин.

Наступна з асан для вагітних – це метелик. Вона чимось схожа на всім відому позу лотоса. Ця поза є дуже важливою для вагітних, тому що вона дозволяє відмінно розтягнути м’язи тазу. Більш того, її дозволяється виконувати безпосередньо до самих пологів. Знову ж сідайте на підлогу і розсовуєте в сторони ноги. Далі згинаєте коліна, підтягуєте їх до себе і розводите в сторони так, щоб ваші ступні торкалися підлоги. Далі тисніть долоньками на коліна, таким чином намагаючись їх притиснути до підлоги. У цей же самий момент намагаєтеся підтягти п’яти до промежини.

Ну, і остання – це поза плуга. Вам потрібно лягти на спину і витягнути уздовж тулуба руки так, щоб долоні при цьому дивилися в підлогу. Далі дуже повільно починаєте піднімати корпус і прямі ноги вгору і за себе. Головним вашим завданням є те, що вам потрібно торкнутися підлоги за головою пальцями ніг. Також важливо, щоб ноги при цьому були як струни прямі, а підборіддя впиралося в груди.

Виконуючи ці нескладні заняття щодня потроху, ви дуже полегшите свої пологи і допоможете собі уникнути всіляких наслідків.

Легких і хороших вам тренувань, а також спокійно протікаючої вагітності і пологів!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЙОГА ТА ЇЇ ВИДИ: ЯК ВИБРАТИ МЕТОДИКУ ДЛЯ СЕБЕ

ТОП-9 МІФІВ ПРО ЗАНЯТТЯ ЙОГОЮ