Дізнайтеся, якими захворюваннями страждали відомі правителі держав, і що послужило причиною цих хвороб.

По суті

У часи, коли в світі процвітали монархії, територію держави можна було сміливо вважати володіннями королівських сімей. Щоб зберегти всі державні блага в своїх руках, сильні світу цього часто укладали шлюби з представниками свого роду. Про таку науку, як генетика в ті часи ще ніхто не знав, тому багато королівських сімей страждали спадковими захворюваннями. Всьому провиною були родинні шлюби, які стали причиною кровозмішення і генетичних аномалій. Крім того, здоров’я деяких королів погіршувалося в силу їх специфічного способу життя.

Хвороби фараонів

У Стародавньому Єгипті інцест (статевий зв’язок між кровними родичами) був досить поширеним явищем. Фараони укладали шлюби зі своїми сестрами, тим самим підриваючи здоров’я наступним поколінням. Жертвою такого шлюбу став і фараон Тутанхамон. Примітно, що Тутанхамон завжди зображувався сидячим на троні. Виявляється, у молодого фараона були серйозні проблеми зі здоров’ям. Тутанхамон з дитинства не міг стояти на ногах. Деякі вчені вважають, що всьому виною були серйозні інфекційні захворювання, які вразили кістки ніг. Однак за допомогою генетичної експертизи вдалося встановити, що Тутанхамон був сином фараона Ехнатона і його сестри. Відомий єгиптолог Захі Хавасс вважає, що Тутанхамон страждав рядом генетичних захворювань, внаслідок чого у нього були виявлені відхилення в будові опорно-рухового апарату. Прожив фараон всього 19 років.

Чому дружини Генріха VIII не могли народити?

У обох дружин короля Генріха VIII – Катерини Арагонської та Анни Болейн – постійно були викидні. Вчені-генетики вважають, що причиною всьому послужила рідкісна генетична хвороба монарха – синдром Мак-Леода. Це захворювання вражає тільки чоловіків віком близько 40 років. Характерними симптомами синдрому Мак-Леода є хвороби серця, порушення в опорно-руховому апараті, психічні відхилення, а також проблеми в роботі ендокринної системи. Відомо, що до 50 років свого життя король Генріх VIII важив 180 кілограм. Монарх скаржився на м’язову слабкість, депресії, а також за деякими даними у Генріха VIII був сифіліс.

Подагра – королівська хвороба

Подагру можна вважати найдавнішим захворюванням, яке описував ще Гіпократ. У перекладі з грецької мови, слово «подагра» означає «нога в капкані». Цією недугою переважно страждали королі і представники аристократичної знаті. Всьому провиною спосіб життя, який вели «вершки» суспільства тих часів. Симптоми недуги вельми болючі. Час від часу хворому важко пересуватися через сильні болі в суглобах. Це відбувається через те, що в суглобах відкладаються солі сечової кислоти, які заважають нормальному їх функціонуванню. Подагра виникає внаслідок надмірного вживання м’яса та алкоголю (особливо пива), а також малорухливого способу життя. Варто відзначити, що аристократи тих часів не відрізнялися відмінною фізичною формою, а також практично кожен день вони вживали м’ясо. Тому подагру прийнято вважати «королівською хворобою». В основному подагра наздоганяла чоловіків. У представників сильної статі до цієї хвороби є генетична схильність, до того ж жінки харчувалися помірніше чоловіків, і не зловживали алкоголем.

Занепад імперії Габсбургів

Занепад имперії ГабсбургівДинастія Габсбургів володіла настільки величезними територіями, що в 16 столітті навіть говорили, що в їхніх землях ніколи не заходить сонце. Габсбурги правили в Австрії, Угорщині, священній Римській Імперії, Хорватії, Іспанії, Голландії та Італії. Однак через три покоління майже всі Габсбурги стали родичами, як по батьківській, так і по материнській лінії. В останнього монарха з династії Габсбургів Карла ІІ були серйозні порушення з гіпофізом, внаслідок чого у короля було багато супутніх захворювань: ниркові хвороби, імпотенція і проблеми з судинами. Від безперервних хвороб Карл ІІ помер у віці 39 років, а з ним і закінчилося правління легендарної династії. Характерною рисою для багатьох представників роду Габсбургів була гіпертрофована щелепа. Пізніше вчені назвали таку генетичну аномалію «габсбурзької губою».

Прокляття Вікторіанської епохи

Королева Вікторія була носієм страшного генетичного захворювання – гемофілії. У хворих на гемофілію порушені процеси згортання крові. Людина може померти навіть від незначної подряпини, втративши багато крові. Цією хворобою страждають тільки чоловіки, а жінки можуть бути лише носіями генів гемофілії. У Вікторії було 9 дітей: 5 дочок та 4 синів, які взяли собі в дружини представників різних династій. Таким чином, гемофілія наздогнала багато королівськиї сімей. Не минула гемофілія і династію Романових. Відомо, що цесаревич Олексій – син Миколи ІІ, також страждав від цієї хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕМОФІЛІЯ

РІДКІСНІ ХВОРОБИ – ЛІКУВАННЯ СУДОМ