Правильне видалення родимки – висічення разом з “коренем”, щоб через деякий час вона не з’явилася знову. При цьому дуже важливо обстежити видалену тканину, щоб виключити її недоброякісність, вважає дерматовенеролог, косметолог і головний лікар клініки “Анкор” Олена Моїсеєва.

Видалення родимки незвичайного виду, яка має тенденцію до росту або постійно травмується одягом – правильне рішення. Але як краще це зробити? Інтернет рясніє народними порадами, а похід до лікаря викликає безліч необґрунтованих страхів. Багато вирішуються на видалення в домашніх умовах, скориставшись досвідом знайомих або почерпнувши рецепт в мережі Інтернет. Наскільки безпечний такий спосіб, і що пропонує в цьому випадку медицина, ми поцікавилися у лікаря дерматолога.

Самостійне видалення родимки

До одних з найбільш поширених народних способів позбавлення від небажаних родимок відносяться: видалення оцтом, соком чистотілу або за допомогою звичайної нитки, якою перев’язують новоутворення. Особливою популярністю користується оцет і чистотіл. На думку “знавців” ефект від його застосування потужний. Але вони не беруть до виду невеликий нюанс – реальну можливість заробити рак шкіри. Перев’язування ниткою – класичний народний метод, широко рекомендований усіма кому не лінь для видалення родимок і бородавок. Любителі подібних експериментів забувають, що будь-яка травматизація родимки вкрай небажана і навіть небезпечна.

“Припустимо, що якимось дивом народний метод допоміг, але з його допомогою відбулося тільки поверхневе видалення новоутворення Адже родимка -… це не тільки те, що знаходиться на шкірі частина її розташована в тканинах під шкірною поверхнею а значить, через деякий час . вона з’явиться знову Крім того, віддалену частину дуже важливо досліджувати, щоб визначити природу її виникнення. Це можливо зробити тільки в медичній установі. Якщо новоутворення злоякісне, то приступати до лікування необхідно негайно. Інакше наслідки будуть дуже сумні “, -… говорить доктор Моїсеєва.

Видалення в клініці

Як розповіла лікар, велика частина родимок (до 80 відсотків) які, видаляються медиками – доброякісні утворення. Але 20 відсотків з них представляють собою злоякісне утворення – мелонома. Під час візиту пацієнта дерматолог проводить обстеження утворення за допомогою спеціального медичного обладнання – дерматоскопа. Якщо результат такого обстеження викликає побоювання у лікаря, то пацієнта направляють до більш вузького спеціаліста – онколога.

У разі визначення доброякісної природи новоутворення найчастіше пацієнтові пропонується три варіанти його видалення: радіохвильовий метод, видалення за допомогою лазера або хірургічне видалення.

Радіохвильовий метод, як найменш травматичний, використовується найбільш часто. До того ж загоєння після нього відбувається швидше, а після місце впливу має більш естетичний вигляд.

Видалення лазером також дуже ефективно і, якщо пухлина видалена повністю, в подальшому у пацієнта не виникає жодних ускладнень.

Хірургічне висічення застосовується в тому випадку, якщо підшкірна частина родимки розташована більш глибоко в тканинах. Після загоєння ранки від хірургічного втручання на шкірі залишається невеликий і малопомітний шрам. Якщо він представляє проблему для пацієнта або шрам знаходиться на видному місці, то лікарі-косметологи в своєму арсеналі мають не один спосіб зробити цей слід менш непомітним.

“Після застосування будь-якого з перерахованих методів, віддалена тканина обов’язково направляється на лабораторне дослідження. Тільки в цьому випадку потім можна з упевненістю стверджувати, що здоров’ю і життю пацієнта в майбутньому нічого не загрожує. Якщо ж результат гістологічного дослідження підтвердить злоякісну природу новоутворення, то медики відразу ж сповістять про це хворого і направлять його до онколога для відповідного лікування. Це означає, що ця людина не втратить даремно дорогоцінний час, а її шанси на одужання значно підвищаться. “, – говорить доктор Моїсеєва.

Тому, як вважає вона, не варто ризикувати своїм здоров’ям і життям через лінь або страху перед оперативним втручанням, намагаючись позбутися від родимки самостійно. Краще покластися на кваліфікацію і досвід фахівців, щоб надалі спати спокійно, не переживаючи за наслідки своєї небезпечної самодіяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СИМПТОМИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ РОДИМКИ