Випадання волосся, ламкість нігтів, порушення обміну речовин, болі в суглобах і часті стреси – такий далеко не повний список проблем, з якими стикається жінка після пологів. Безумовно, 9 місяців вагітності вимотують жінку психологічно і фізично. Ми хочемо розповісти ще про чотири найбільш поширених проблемах післяпологового періоду та про методи їх вирішення.

Позбавитися від зайвої ваги після пологів

Повернутися до своєї нормального ваги після пологів мріє, напевно, кожна молода мама. Але це не так просто, як здається на перший погляд. Турботи про дитину не залишають часу ні на зарядку, ні на басейн, ні на похід в спортивний зал. Тому більшість жінок не тільки не худнуть після пологів, а навпаки, протягом першого року життя малюка продовжують набирати надлишкову вагу.

Насамперед слід зрозуміти, що схуднення після пологів не може, та й не повинно бути швидким. Вагітність для організму – величезний стрес, пов’язаний з нестачею вітамінів і мінералів, зміною гормонального фону і зменшенням фізичної активності. Період відновлення може зайняти від шести місяців до року. Скинути вагу після пологів допоможе збалансоване харчування, регулярні фізичні навантаження і гарний настрій. Прочитайте наш матеріал про те, як схуднути після пологів, і ви зможете швидко позбутися зайвих кілограмів.

Читайте також:  Вітаміни: що це таке і для чого вони потрібні?
Геморой після пологів

Геморой у багатьох жінок з’являється ще під час вагітності, і продовжує переслідувати їх і після пологів. Можна виділити наступні причини захворювання у вагітних:

– Збільшення матки в розмірах. Зростаючий під час вагітності орган чинить тиск на пряму кишку, в результаті чого в її венах утворюється застій крові;

– Часті закрепи. Виділення прогестерону під час вагітності уповільнює роботу ШКТ, що призводить до запорів і, як наслідок, появі гемороїдальних шишок;

– Внутрішньочеревний тиск під час пологів. Призводить до розтягування і набухання вен прямої кишки;

– Зайва вага і малорухливий спосіб життя. Нерідко майбутніх мам оточують зайвою турботою, і не дозволяють їм робити «зайвих рухів», що також сприяє розвитку геморою.

Вилікувати геморой після пологів можна консервативним або хірургічним методом. У початковій стадії геморою добре допомагає скоригована дієта і гігієнічний режим, але все-таки остаточне рішення вибору методу лікування краще довірити фахівцеві.

5 найпоширеніших проблем, з якими стикається жінка після пологів

Кров’яні виділення з піхви

Кров’яні виділення після пологів лякають багатьох молодих мам. Але ми хочемо відразу їх заспокоїти: у перші кілька тижнів після пологів – це нормальне явище. Поки відбувається відновлення слизової оболонки матки (ендометрія), у жінок зберігаються виділення з піхви. За консистенцією вони нагадують звичайні виділення в перші дні місячних. Вони можуть мати досить темний колір і виходять разом зі згустками. Звертатися за медичною допомогою потрібно тільки в тому випадку, якщо збільшиться інтенсивність кровотеч або їх колір зміниться на яскраво-червоний.

Читайте також:  Три поради, як привчити дитину до водного балансу
Опущення сечового міхура

У процесі пологів (якщо пологи були стрімкими, або дитина була великою) може виникнути пошкодження тазового дна, яке є опорою для внутрішніх статевих органів. У результаті може спостерігатися опущення сечового міхура. Патологія характеризується стресовим нетриманням, частими помилковими позивами до сечовипускання, іноді – утрудненням відтоку сечі. Якщо не лікувати хворобу, сечовивідна система буде страждати від застійних процесів, що спричинить за собою запалення і виникненню різних інфекційних захворювань (пієлонефрит, цистит та ін.).

Якщо дефекти опорних структур тазового дна незначні і сечовий міхур не опускається нижче площини входу в піхву (скарги при цьому зазвичай відсутні), лікування не проводять. В іншому випадку, насамперед, необхідно проконсультуватися з лікарем. Також для вирішення проблеми з опущеними сечового міхура передбачається лікувальна фізкультура, плавання, вправи Кегеля.

5 найпоширеніших проблем, з якими стикається жінка після пологів

Варикозне розширення вен після пологів

Підвищення тиску в венах таза за рахунок росту і розвитку плоду призводить до поступового руйнування клапанів вен, в результаті чого при м’язових скороченнях кров під великим тиском надходить з глибокої венозної системи в поверхневу. Підвищення тиску в поверхневих венах призводить до їх розширення. Цей стан і називається варикозним розширенням вен.

Читайте також:  Онкология в Израиле: Клиника Ихилов (Ichilov) как Центр экстренной медицинской помощи

Дрібні судини на литках, «змійки» і судинні «зірочки» на щиколотках – так виглядає варикоз на ногах, і видовище це, прямо скажемо, не дуже естетичне. Найстрашніше, що зіткнутися з подібним можуть навіть зовсім молоді жінки вже після перших пологів.

Для профілактики варикозу під час вагітності можна, за призначенням лікаря, носити компресійні панчохи. Також така міра профілактики застосовується і під час пологів.

У період після народження дитини, якщо варикоз не лікувати, можуть виникнути ускладнення у вигляді тромбофлебіту і венозного тромбозу.

Медикаментозне лікування варикозу після пологів, як правило, усуває прояви захворювання на ранніх стадіях. Після консультації з лікарем можливе застосування лікарських препаратів (детрит лекс, Трентал, Пентіллін) і мазей (Ліотон-гель, гепаринова мазь і т.д.). Також лікування варикозу припускає фізіотерапію і масажі.

Лікування варикозу хірургічними методами можливо тільки після закінчення періоду грудного вигодовування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ПІСЛЯ РОДІВ

СЕКС ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

ВІДНОВЛЕННЯ ГРУДЕЙ ПІСЛЯ ВАГІТНОСТІ