Крім того, що герпес – це не естетично, це ще приносить неприємні відчуття і навіть біль. Герпес на губах викликає вірус простого герпесу першого типу. Герпевіруси відрізняються своєю стійкістю: одного разу потрапивши в організм, вони залишаються в в ньому на все життя. В основному вірус знаходиться в латентному стані в нервовій тканині, і при зниженні імунного захисту організму активізується. У цей момент і з’являється на губах неприємна висип у вигляді почервоніння і бульбашок.

Правила гігієни при лабіальний герпес

Це важливо: вірус герпесу дуже заразний, і при появі висипу на губах ви можете стати джерелом інфекції. У вас повинний бути свій посуд, з якої не можна їсти і пити іншим членам сім’ї, особливо ретельно потрібно стежити за дітьми. Свою чашку і столові прилади після кожного застосування слід мити з миючим засобом.

Дотримуйтесь акуратність при спілкуванні з дітьми та іншими членами сім’ї. Утримайтеся від поцілунків і не давайте малюкам вивчати руками ваше обличчя. Так ви не тільки вбережете рідних від неприємних симптомів, але і попередьте збільшення вогнища інфекції.

Не користуйтеся, поки не зійде висип, блиском і помадою для губ. Так ви продовжите період лікування, а блиск / помаду доведеться викинути.

Після чищення зубів, їжі та перекусів фруктами, догляду за обличчям, і особливо після обробки висипу на губі – обов’язково вимийте з милом руки. Ви можете торкатися до різних речей в квартирі – брати в руки пульт, дитячі іграшки, дверні ручки – і при цьому залишати можливість передачі вірусу. Також варто користуватися тільки особистим рушником для обличчя. Найкраще для цієї мети підходять одноразові паперові рушники.

Бережіть очі: не торкайтеся до повік зразу після дотику до губ. Не підпирайте рукою підборіддя і не беріть в рот ручку в задумі.

мама і син

Препарати для лікування герпесу губ

Найбільш ефективні для місцевого застосування Ацикловір і Пенцикловір. Ці речовини блокують вірусну ДНК-полімеразу, перешкоджаючи подальшому розмноженню вірусу. При перших ознаках появи герпесу на губі, печінні, легкому почервонінні, слід наносити мазь кожні 2 години. Слідкуйте, щоб мазь не стиралася хоча б перші 15 хвилин. Користуйтеся для нанесення простим сірником, щоразу новим. Після обробки губ мийте руки.

Якщо висип вже став більш вираженим – лікувальний ефект може наступити пізніше. Але інтенсивність відчуттів і запалення значно знизяться вже до кінця першого дня застосування.

Торгова назва препаратів, що містять ацикловір і пенцикловір може бути різним: уважно читайте назву діючої речовини дрібними літерами під назвою торгової марки.

Якщо герпетичний висип поширений на обидві губи, сильно турбує, виражений набряк і біль – слід приймати Ацикловір (Герпевір) додатково всередину в таблетках. По 1 таблетці 0,2 грама три-чотири рази на добу з інтервалом в 6 годин.

У деяких випадках, щоб прискорити заживлення невеликого осередку висипу, можна прийняти Ацикловір або Герпевір за тією ж схемою (0,2 г тричі на добу) протягом двох-трьох днів.

При сильній герпетичній висипці у дитини не займайтеся самостійним лікуванням, зверніться до педіатра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕРПЕС ШКІРИ І СЛИЗОВИХ

ГЕРПЕС: ЩО З ТИМ РОБИТИ?

ВІТРЯНКА І ГЕРПЕС – ОДНЕ І ТЕЖ?